Рубрики
ЗАГАЛЬНОДЕРЖАВНА УКРАЇНСЬКА ГАЗЕТА
 

Архієпископ Сімферопольський і Кримський Климент: церкву зобов’язали сплатити штраф і звільнити приміщення

Кримська єпархія Української православної церкви Київського патріархату повинна сплатити «Міністерству майнових та земельних відносин Республіки Крим» півмільйона рублів та звільнити 112 кв. метрів на першому поверсі Кафедрального собору у місті Сімферополі. Таке рішення 14 червня прийняв так званий Апеляційний суд міста Севастополя.

 

«14 червня відбулося засідання Апеляційного суду міста Севастополя, до якого ми звертались з позовом про скасування рішення Арбітражного суду Криму від 14 січня 2016 року, де від нас вимагали звільнення частини приміщення церкви та сплати величезного штрафу. Апеляційний суд підтримав рішення Арбітражного суду. З дня на день ми очікуємо на представників виконавчої служби, які прийдуть втілювати в життя рішення суду», – повідомив архієпископ Сімферопольський і Кримський Климент.

Владика також повідомив, що останнім часом на нього посилився тиск: він отримує погрози на свою адресу.

Архієпископ Климент зауважив, що поки кримська «влада» намагається створити умови для знищення УПЦ КП на півострові, то українська не робить навіть мінімально можливих кроків для підтримки Київського патріархату в Криму. Український уряд і досі не спромігся прийняти рішення про передачу приміщення в Сімферополі, де знаходиться Кримське єпархіальне управління Української православної церкви Київського патріархату та Кафедральний собор святих рівноапостольних Володимира та Ольги, у власність УПЦ КП.

 

«Для цього достатньо було внести зміни до вже існуючої постанови та прийняти їх рішенням уряду або ж Верховної Ради. І це дало б нам змогу шукати правди та захисту в міжнародних судах», — зазначив владика.

 

Більше того, архієпископ Климент зауважив, що неодноразово звертався до Прокуратури АР Крим з проханням відкрити кримінальне провадження щодо певних осіб, за безпосередньої участі яких триває знищення УПЦ КП на півострові.

 

kliment2

«Я не був почутий. На сьогодні не має жодного кримінального провадження», — сказав владика Климент.

Нагадаємо, в січні 2016 року під час прес-конференції «Крим: політичні переслідування за релігійною ознакою» архієпископ Климент виступив із заявою, що Київському патріархату на теренах Криму загрожує ліквідація і знищення.
Він зазначив, що тиск на УПЦ КП у Криму триває з березня 2014 року. З того часу церква стикається з постійними проявами дискримінації та нетерпимості. Її позбавили приміщень у Севастополі та селі Перевальному (Сімферопольський район), відбулось закриття парафій у Саках, Красноперекопську, Керчі. Постійно чиниться тиск на священиків, що змушує їх покидати свої парафії. За два роки кількість служителів церкви зменшилась вдвічі. Утиски тривають і далі.

«Ще в березні 2015 року постало питання про те, що в мене можуть вилучити перший поверх приміщення. Я почав вести перемовини з Сергієм Аксьоновим, бо моїм завданням було зберегти Київський патріархат у Криму», — зазначив владика Климент.

А вже в травні 2015 року було проведено аукціон, де перший поверх собору було передано на користь громадського некомерційного руху сприяння розвитку малого і середнього бізнесу в Республіці Крим «Розум». Владика Климент з цього приводу неодноразово звертався до «керівництва» півострова, де запевняли, що будівля залишиться цілісною і буде перебувати у власності Кримської єпархії.
А вже 14 січня 2016 року з`явилось рішення так званого Арбітражного суду Криму: церква мусить сплатити «Міністерству майнових та земельних відносин Республіки Крим» півмільйона рублів та в 10-денний термін звільнити 112 кв. м на першому поверсі Кафедрального собору.

Поширити запис
Записано

bogenko@svitlytsia.in.ua

Коментарів немає

Залишити коментар