Рубрики
ЗАГАЛЬНОДЕРЖАВНА УКРАЇНСЬКА ГАЗЕТА

Музична школа «Макам» навчить гри на кримськотатарських інструментах

У ДП «Кримський дім» почала функціонувати перша музична кримськотатарська школа. Національна школа-студія має назву «Макам». Створення школи сприяє відновленню музичного мистецтва і розвитку кримськотатарської культури. Частина музичних інструментів була придбана в Туреччині.

«В майбутньому кияни зможуть послухати музику на кримськотатарських інструментах. Ми плануємо організувати невеликий дитячий ансамбль», – повідомив Джеміль Каріков, композитор, лауреат Державної премії АРК.
Школа-студія поділяє дітей на дві частини: перша – це діти, які грають на музичних інструментах, друга – це діти, які співають і проходять предмети сольфеджіо та теорію музики. Зараз у школі нараховується більше 30 учнів. Навчитися грі на музичних інструментах можуть не тільки діти, а й дорослі. Кримськотатарська музична школа проводить заняття чотири рази на тиждень.
«На даний момент йде підготовка хореографічного залу для того, щоб у дітей були всі комфортні умови для навчання. «Кримський дім» – найзручніше місце для школи, тому що дітей важко зібрати з усього Києва», – сказала хореограф Ельнара Халілова.
Зараз у школі реалізовуються уроки хореографії, які будуть мати два напрямки, – це діти, які будуть виступати перед публікою, і кримські татари, які хочуть танцювати виключно для себе. Серед учнів уже є дві українки. Уроки хореографії будуть проводитись два рази на тиждень, пізніше – три.
«Підготовка майстрів гри на кримськотатарських інструментах буде першим кроком розвитку музичної школи, наступними – систематизація знань про культуру та запис традиційних зразків кримськотатарської музики», – заявив Олексій Скорик, директор ДП «Кримський дім».
Ініціатива створення музичної школи виникла зі спільної роботи директора Державного підприємства «Кримський дім» Олексія Скорика з композитором Джемілем Каріковим. Раніше не було жодної музичної кримськотатарської школи, а музика є однією із найважливіших частин національної культури будь-якого народу.

Ліна Голуб

Поширити запис
Записано

merzhvinski@ukr.net

Головний редактор газети "Кримська світлиця"

Коментарів немає

Залишити коментар