Рубрики
ЗАГАЛЬНОДЕРЖАВНА УКРАЇНСЬКА ГАЗЕТА
 

Де поділися кримські абітурієнти?

Початок нового навчального року приніс інформацію щодо долі кримських абітурієнтів. Ця інформація викликає багато запитань, як і минулого року («Кримський рахунок або куди зникли тисячі кримських випускників?», «Крымский Минобраз увлекся статистической эквилибристикой», «Прощавайте кримські ВУЗи: вища освіта на півострові не в фаворі»).
І ось, на початку вересня під час прес-конференції міністр освіти тимчасово окупованого Криму Наталія Гончарова заявила, що до вишів інших суб’єктів федерації (вищих навчальних закладах в Російській Федерації) вступило біля 1300 кримчан. Багато це чи мало складно сказати, проте у 2016 році школи анексованого Криму випустили біля 10200 учнів та учениць (стільки випускників писали обов’язко­вий підсумковий диктант). Для них країна-окупант виділила 18 000 бюджетних місць. Але це не саме важливе. Потрібно звернути увагу, що минулого року, під час засідання Ради Міністрів окупованого Криму, ця ж міністерська очильниця повідомила, що до вишів материкової частини Росії вступило 2500 кримських дітей. Так що висновки робіть самі.
На прес-конференції колобарантський міністр освіти повідомив ще декілька цікавих фактів. По-перше, це те, що до вишів Криму вступило 600 росіян (в минулому році таких було 300) та 200 іноземців (в основному це представники Узбекистану та Індії). І що саме цікаве – наприкінці серпня з’явилася інформація про недобір до окупаційного Кримського федерального університету. Виникає питання, а де ж поділися випускники? Адже окрім 1300 кримчан в Росії та декількох сотень в Україні на окупованому півострові повинно було залишитися ще декілька тисяч випускників.
Другу цікаву новину, яку повідомила Н. Гончарова на все тій же прес-конференції знову ставить запитання. Міністерша повідомила, що набір до професійно-технічних закладів анексованого Криму продовжено. І це при тому, що минулого року був ажіотаж в кримські ПТУ і окупаційна влада терміново збільшила на 1000 кількість бюджетних місць. От і виходить, що не все в порядку в «Кримському королівстві».

Інформація надана ІА «Голос Криму»

Поширити запис
Записано

merzhvinski@ukr.net

Головний редактор газети "Кримська світлиця"

Коментарів немає

Залишити коментар