Рубрики
ЗАГАЛЬНОДЕРЖАВНА УКРАЇНСЬКА ГАЗЕТА
 

Доля Таврійського національного університету на материку

Українці в Криму майже не мають доступу до української освіти. Тому безліч кримських студентів обирають навчання на материковій частині. Кількість школярів, які бажають здобувати освіту в Україні, порівняно з минулим роком виросла втричі. Особливу увагу привернуло перенесення в столицю Таврійського національного університету ім. В. Вернадського, про що ми неодноразово писали на шпальтах нашої газети.

 

Відновлення кримського вишу у Києві є необхідним і важливим кроком до звільнення та реінтеграції Криму. Перед початком навчального процесу, який має розпочатись 26 вересня, стало відомо, що університету не надано жодного приміщення ані для навчання, ані для проживання студентів. Штатний розпис не затверджено, студентам у виплаті стипендії – відмовлено. Така ситуація привернула увагу не тільки студентів з батьками, які переїхали з Криму, а й представників кримської громадськості.

Відомо, що Міністерство освіти і науки України не подало розпорядження про відновлення ТНУ в Міністерство юстиції України. Саме це і загальмувало процес функціонування університету. У зв’язку із цим в.о. ректора Володимир Казарін разом із приймальною комісією, яка працює на волонтерських засадах, проводили вступну кампанію в Державному підприємстві «Кримський дім».

Минулої середи, 21 вересня, в «Укрінформі» відбулась прес-конференція «Чи буде відновлено діяльність Таврійського національного університету імені В. І. Вернадського в Києві?». Під час її проведення співкоординатор ГС «Координаційна рада організацій вимушених переселенців з Криму» Андрій Щекун наголосив:«Насправді, ми маємо критичну ситуацію, коли Таврійський національний університет, відновлення якого було задекларовано в лютому 2016 року, сьогодні набрав до свого складу працівників, викладачів, провів вступну кампанію, має вже понад 700 студентів, але не має інфраструктури, приміщення, гуртожитків для студентів та фонду оплати праці для працівників. Тому ми ставимо питання перед Міністерством освіти та науки України: чому воно не реагує  і не вирішує ці проблеми?».

Своєю чергою, присутня на прес-конференції народний депутат України Тетяна Ричкова заявила: «Якщо і надалі ситуація з ТНУ не вирішиться і ця середня ланка посадовців буде продовжувати саботувати ці процеси, то я буду змушена звернутися до уряду та до прем’єр-міністра ініціювати службове розслідування, щоб ці люди понесли покарання». Вона також наголосила на тому, що відновлення ТНУ – це дуже важливий крок до звільнення, реінтеграції Криму, він має стати певним осередком та потужним каналом зв’язку з Кримським півостровом.

Після завершення прес-конференції кримські громадські організації анонсували проведення мирної акції протесту, яка відбулась в п’ятницю, 23 вересня, під будівлею МОН України. Підтримати національний кримський університет прийшли всі небайдужі до долі вишу. 

«Всі студенти мають вийти на навчання, а Міністерство освіти і науки зриває початок нашого навчального семестру», — сказав під час акції В’ячеслав, студент ТНУ.

Експерт ГО «Центр громадянської просвіти «Альменда» Валентина Потапова заявила: «Насправді,скандал із ТНУ – це доказ того, що всі діти, які вибрали Україну, будуть під її захистом».

Нагадаємо, що у четвер, 22 вересня, ввечері відбулась нарада між Міністерством освіти і науки України і представниками громадськості. Під час наради чиновники обіцяли до кінця цього тижня вирішити питання з приміщеннями та затвердити штатний розпис.

«Міністерство освіти в особі першого заступника міністра пана Ковтунця із заступником департаменту паном Бойком, разом із представником вишу Володимиром Казаріним і нами, представниками громадськості, всі ми разом дійшли до порозуміння, що потрібно зробити для того, щоб свято відбулося і ТНУ розпочав свою роботу», повідомив Сергій Мокренюк, голова ГО «Євромайдан-Крим».

Стало відомо, що керівництво Академії муніципального управління погодилося надати свої лекційні аудиторії для навчання студентів ТНУ. Поки йде формальний процес приєднання.

«Проект постанови про приєднання до Університету Академії муніципального управління, навчальна база якої зможе задовольнити потреби обох ВНЗ, наразі проходить погодження профільних міністерств (Мінфін та Мінекономрозвитку вже погодили, зараз документ передано в установленому порядку до Мін’юсту). Постановою передбачено, що Університет є правонаступником усього майна, прав та обов’язків Академії (у тому числі навчального фонду і гуртожитків)», – про це повідомила прес-служба МОН України.

Нелегка доля спіткала ТНУ: спочатку виш змушений був полишити свою рідну кримську землю, а потім – боротися за існування на київських теренах. Проте найголовнішим залишається одне – держава повинна робити серйозні кроки назустріч кримським дітям, які в нинішніх складних умовах вибирають українську освіту.

Поширити запис
Записано

golub@svitlytsia.in.ua

Коментарів немає

Залишити коментар