Рубрики
ЗАГАЛЬНОДЕРЖАВНА УКРАЇНСЬКА ГАЗЕТА
 

Українська освіта для дітей і молоді з Криму та Донбасу

20 вересня у прес-центрі інформаційного агентства «Укрінформ» відбулась прес-конференція на тему: «Якісна освіта для дітей і молоді з Криму та Донбасу». Два освітні центри «Крим-Україна» і «Донбас-Україна» закінчили свою роботу. Під час прес-конференції учасники підбили підсумки роботи вступної кампанії цього року й охарактеризували можливості здобуття української освіти для дітей з цих територій.

Зокрема, директор департаменту вищої освіти МОН Олег Шаров зазначив: «У ході нинішньої вступної кампанії вперше за два роки вдалося переламати ситуацію і збільшити кількість абітурієнтів з Криму і Донбасу. Утворені центри «Крим-Україна» і «Донбас-Україна» діяли у різних регіонах України і допомагали дітям, які не змогли заздалегідь пройти всі необхідні процедури ЗНО…».
За його словами, після нинішньої кампанії, що завершилася 20 вересня, Міністерство освіти відразу ж візьметься за підготовку вступної кампанії наступного навчального року.
«В період вступної кампанії найголовнішим завданням для нас стало донесення інформації про ті можливості у здобутті освіти, які були створені державою для дітей Донбасу і Криму. Сьогодні пріоритетом стає допомога дітям у здобутті ними української освіти», – зазначила Ірина Жданова, генеральний директор Фонду «Відкрита політика».
Загалом протягом вступної кампанії до освітніх центрів звернулося більше трьох тисяч осіб: близько 3000 – до «Донбас-Україна» та близько 350 – до «Крим-Україна».
За спрощеною процедурою до загальноосвітніх закладів було направлено 500 осіб (через центри «Донбас-Україна») та 185 осіб (через центри «Крим-Україна»).
До вищих навчальних закладів із тимчасовою довідкою вступило 496 осіб – через центри «Донбас-Україна» та 151 особа – через центри «Крим-Україна».
Загалом через освітні центри до університетів України вступило понад тисячу студентів. Загальна цифра щодо вступу випускників з Криму та Донбасу є значно більшою, оскільки дуже велика частка дітей з цих територій вступала цьогоріч до українських вишів за результатами ЗНО.

Поширити запис
Записано

golub@svitlytsia.in.ua

Коментарів немає

Залишити коментар