Рубрики
ЗАГАЛЬНОДЕРЖАВНА УКРАЇНСЬКА ГАЗЕТА
 

Виклики часу: спільний пошук відповідей

Виклик. Це слово сміливо увійшло в сучасний український словник. Його, бадьоре та шляхетне, все частіше вживають замість тьмяного «проблеми» або запопадливого «труднощі». Виклик – це поштовх до дії!

25 жовтня в «Укрінформі» відбулося засідання круглого столу «Рівний доступ до освіти в Україні в умовах нових викликів». Модерувала роботу учасників генеральний директор ГО «Фонд «Відкрита політика» Ірина Жданова. Учасниками були нарівні громадські активісти і держслужбовці.  Обговорювалися уточнення до проекту резолюції.

 

Викликів означено чотири: Війна. Реформування в освіті та адміністративне. Корупція. Питань обговорено теж чотири. Перше – широке, про головні проблеми в контексті забезпечення рівності доступу до якісної освіти саме під час реформи. Тут було найбільш зламано списів з різними підходами до формату перебування дітей в інтернатах – різного профілю та через різні обставини. Зокрема, через війну, окупацію. Через проживання в «сірій» зоні… Але нарівні – і через проживання в малих гірських селах чи наявність особливих здібностей.

Жваво обговорене питання про підсумки та проблеми спрощеної системи вступу до вишів дітей з «територій».

Про перспективи  розвитку дистанційної освіти та екстернату спілкувалися третім пунктом. Ось цитата від заступника міністра інформполітики Еміне Джепарової. Вказавши, що «нині в Криму менш як 1% школярів мають доступ до української мови», резюмувала:  «Фактично, освіта там перетворилася на інструмент відвертої пропаганди, де під гаслами «патріотичного виховання» дітям нав’язують абсолютно режимні речі, де виправдовується режим несвободи… Країна, яка є агресором, скоює ряд злочинів, – і освіта, вчителі виправдовують це!».

І далі: «…За 2,5 роки окупації Криму дітям, які ще пам’ятають українську мову, вивчали українську історію, літературу і правознавство, буде досить легко продовжити освіту… Проте з часом дедалі більше ми матимемо ситуацію, коли діти будуть дистанційовані від української освіти і тут, звичайно, без онлайн-платформи ми далі піти не зможемо».

У фіналі саме таку платформу – «Доступна Освіта» – було презентовано.

 

Світлина Валентини Потапової

Поширити запис
Записано

duboviaz@svitlytsia.in.ua

Коментарів немає

Залишити коментар