Рубрики
ЗАГАЛЬНОДЕРЖАВНА УКРАЇНСЬКА ГАЗЕТА
 

Вступна кампанія -2016: у кримських юнаків не вимагатимуть приписні свідоцтва та військові квитки

Нарешті Міністерство освіти і науки України врахувало думку суспільства, вчергове «наступивши на граблі». 4 липня 2016 року листом № 1/9 – 342 «Щодо прийому документів від вступників, що проживають на тимчасово окупованій території Донецької та Луганської областей, а також в Автономній Республіці Крим», вирішило проблему з приписними свідоцтвами:

На численні звернення громадян, що зафіксовані на консультативних телефонах, Міністерство освіти і науки України надає роз’яснення, що особам, які проживають на території Донецької та Луганської областей, де органи виконавчої влади тимчасово не здійснюють своїх повноважень, а також у Криму, при вступі до вищих навчальних закладах не обов’язково надавати посвідчення про приписку вступників.

Чому ж з’явився цей лист? А передісторія вказує на те, що міністерські чиновники вкотре виправляють власні помилки. Що ж мається на увазі?

komisariat-300x350Відповідно до Умов прийому на навчання до вищих навчальних закладів України в 2016 році (Наказ Міністерства освіти і науки України від 15.10.2014 р. № 1172), «Вступники подають заяву на участь у конкурсному відборі до вищого навчального закладу (далі — заява) в паперовій або в електронній формі…». І ось в цьому моменті для дітей з Криму (а також і з зони АТО) виникає проблема.

Згідно з п. 4 Розділу VI «Порядку прийому заяв та документів для участі у конкурсному відборі до вищих навчальних закладів» під час подання заяви в паперовій формі вступник пред’являє особисто:

  1. Під час подання заяви в паперовій формі вступник пред’являє особисто:

документ, що посвідчує особу та громадянство (відповідно до статті 5 Закону України «Про громадянство України»);

свідоцтво про народження — для осіб, які за віком не мають паспорта, або інший документ, який посвідчує особу і громадянство;

військовий квиток або посвідчення про приписку — для військовозобов’язаних;

документ державного зразка (оригінал) про раніше здобутий освітній (освітньо-кваліфікаційний) рівень, на основі якого здійснюється вступ, і додаток до нього;

сертифікат (сертифікати) відповідного рівня зовнішнього незалежного оцінювання (для вступників на основі повної загальної середньої освіти);

документи, які підтверджують право вступника на участь у конкурсі за результатами вступних екзаменів на основі повної загальної середньої освіти (розділ VIII цих Умов), зарахування за співбесідою (розділ Х цих Умов), зарахування за квотами (розділ ХІ цих Умов) (за наявності).

Ось тільки ані приписного свідоцтва, ані військового квитка випускники, які проживають в Криму, надати не можуть. Адже вони перебувають на території, де українських військових комісаріатів (військкоматів) немає. Отже, в приймальній комісії, користуючись «буквою закону», прийняти документи у кримчан просто не мали б можливості.

І найцікавіше, це не проблема цього року. Під час вступної кампанії 2014 року МОН видало Лист № 1/9-348 «Щодо особливостей вступної кампанії до вищих навчальних закладів», в якому зобов’язувало керівників ВНЗ «забезпечити прийом документів для вступу згідно з переліком, визначеним Умовами прийому до вищих навчальних закладів України в 2014 році, що затверджені наказом Міністерства освіти і науки України від 29.10.2013 р. № 1510 (із змінами та доповненнями), від громадян вказаних регіонів без надання ними посвідчення про приписку (військового квитка)». Цікаво, що цей лист був виданий теж 4 липня.

Минулого року, під час вступної кампанії 2015 року, 22 громадські організації звернулися до МОН з вимогами вирішити цю проблему. Результатом стало прийняття Листа МОН України від 23.07.2015 р. № 1/9-344 «Щодо прийому документів від вступників до вищих навчальних закладів у 2015 році».

Восени 2015 року, під час громадського обговорення Умов прийому на навчання до вищих навчальних закладів України в 2016 році, громадськість надсилала пропозиції щодо цього пункту, але вони так і не були враховані.

І ось нарешті, під тиском реалій вступної кампанії, в липні 2016 року з’явився лист, який дозволяє не надавати приписне свідоцтво.

Залишається чекати наступної вступної кампанії!

Поширити запис
Записано

nezvanna@svitlytsia.in.ua

Коментарів немає

Залишити коментар