Рубрики
ЗАГАЛЬНОДЕРЖАВНА УКРАЇНСЬКА ГАЗЕТА
 

Представники «фонду майна Криму» вдерлись до церкви

8 листопада 2016 року о 14.00 до кафедрального собору УПЦ Київського патріархату в Сімферополі  завітали шість співробітників так званого Фонду майна Міністерства майнових та земельних відносин Криму і вимагали відчинити їм усі приміщення для огляду. Більше того, вони намагалися незаконно проникнути на перший поверх церкви, аби  опечатати його.  Про це повідомив архієпископ Сімферопольський і Кримський Климент.

 

За словами владики Климента, в цей момент він був відсутній і тому спілкувався з представниками «фонду майна» телефоном. Розмова велась на підвищених тонах — делегація від «фонду» вимагала негайної присутності архієпископа.

«Вони прийшли до церкви, коли мене там не було та влаштували скандал працівникам, які перебували всередині будівлі, і вимагали негайно викликати мене. Показували рішення суду, за яким вони нібито мають право у мене забрати повністю все приміщення кафедрального собору. Хоча рішення суду на сьогодні стосується виключно першого поверху церкви», — наголосив владика.

Архієпископ також зазначив, що після цього прецеденту він не має жодних сумнівів, що відберуть всю будівлю, а не лише ту площу, яка зазначена у рішенні «суду».

«Фонд майна Криму 20 років, коли півострів був під юрисдикцією України,  «боровся» за це приміщення і робив усе, щоб церкви Київського патріархату в ньому не було. Ті ж самі люди, які це робили за України, продовжують цю політику і зараз»,  — наголосив владика. Він також додав, що наразі триває знесення ринку, що поруч із церквою, тому приміщення собору стає дуже привабливим, адже там можна розмістити торговельний центр для тих, кого виженуть зі зруйнованих торгових місць.

Нагадаємо, що згідно з рішенням так званого Апеляційного суду міста Севастополя Кримська єпархія Української православної церкви Київського патріархату повинна сплатити «Міністерству майнових та земельних відносин Республіки Крим» півмільйона рублів та звільнити 112 кв. метрів на першому поверсі Кафедрального собору святих Рівноапостольних князів Володимира і Ольги у місті Сімферополі.

Інформація ІА «Голос Криму»

Поширити запис
Записано

merzhvinski@ukr.net

Головний редактор газети "Кримська світлиця"

Коментарів немає

Залишити коментар