Рубрики
ЗАГАЛЬНОДЕРЖАВНА УКРАЇНСЬКА ГАЗЕТА
 

Тривога темної доби

Театральна гра супроводжує цивілізацію з давніх-давен, хоча у побуті геть не усім суспільством зараз це сприймається як щось принципово важливе. А це насправді так, через театр суспільство спілкується із собою. Бо залученням людей до співпереживання того, що відбувається на сцені, можна через розбурхані почуття достукатися просто до душі, коли інтелект грузне в викладках виключно матеріальних обставин.

 

teatrВиставу за мотивами поеми Вєліміра Хлєбнікова «Ночной обыск» було дано в київському Театрі на Липках 29 жовтня. Поема відображає події страшних часів більшовицького терору в Петрограді: матроський патруль брутально й вбивчо вдирається у життя людей, що стали жертвою червоного розгулу тієї давньої оспіваної ночі. Поему критики називають геніальною. Твір не простий і вимагає напруження до сприйняття, ще й непоганого знайомства з філософією свого часу. Щодо вистави, то вона також багатопланова, це рок-опера, як зазначено в програмі, і, додамо, спектакль із геть неоднозначною критикою. Геометричність чорно-білого сценічного малюнка і дисонанс музики та характерної ритміки текстів створюють дивне враження глибинної тривоги, ніби забутої… Але прямою вказівкою на те, що історія має властивість повторюватися у драматизмі, є зміна назви: «2014». Це ніби не про Крим 2014 року, не про конкретику, але про тривогу, про відчуття людей у вирі терору. Тривога завжди темна. Про неї хочеться забути, як мине. Але не можна. Бо повернулася знов. Через ці відчуття достукатися до засвоєння реалій, що впали в лютому зазначеного року на наш Крим…

Нам пощастило бути учасниками цього непростого дійства завдяки запрошенню від Громадської організації «Правозахисна група 20 лютого» в особі Олександра Лієва. Це об`єднання, як зазначають ЗМІ, «займається виключно питаннями, що стосуються деокупації Криму». Можливо, й цей неординарний захід, розбурхавши стереотипи «мирного життя», певною мірою буде сприяти здійсненню мети.

Поширити запис
Записано

duboviaz@svitlytsia.in.ua

Коментарів немає

Залишити коментар