Рубрики
ЗАГАЛЬНОДЕРЖАВНА УКРАЇНСЬКА ГАЗЕТА
 

У Києві заспівали кримськотатарською

Починаючи з кінця літа, фанати українського рок-гурту «Козак Систем» чекали на прем’єру треку «Не моя» та кліпу до нього. І хоча в Інтернеті можна було переглянути відео з «Фестивалю нескореної нації – 2016», але запис із концерту – це одне, а якісний трек, створений у професійній студії, – зовсім інше.

 

Тож нарешті довгоочікуваний день настав, а точніше вечір, адже 12 листопада відбувся сольний концерт гурту «Козак Систем» в одному з київських клубів. А за тиждень до цього в мережі було презентовано ліричне відео до пісні «Не моя» – на слова поета-шістдесятника Василя Симоненка, вірш якого наважився дописати Сашко Положинський.

Справжньою несподіванкою для киян став виступ запрошеної гості з Криму, кримської татарки Ельвіри Сарихаліл, з якою «Козак Систем» виконали пісню «Битим склом».

«Козак Систем» і Ельвіра Сарихаліл познайомились три роки тому на фестивалі «Країна мрій»: «Тоді я вперше почула їх вживу, – розповідає кримськотатарська співачка, – почула драйв українського етно-року. Іван запропонував заспівати разом, але спочатку і гадки не було, що пісня буде присвячена кримськотатарському народу… Наступного разу ми зустрілись після подій, пов’язаних з Майданом та Кримом. Було зовсім не до радісних пісень. Козаки показали декілька композицій, серед яких була «Битим склом». Зупинились на ній».

Так, пісня «Битим склом» у репертуарі рок-гурту, написана Сашком Положинським сім років тому, отримала ще одне життя. Адже спільно з Ельвірою Сарихаліл було розроблено її новий варіант. Музиканти поєднали дві пісні, які стали однією композицією. Ельвіра виконує народну кримськотатарську пісню про чоловіка, який готовий іти воювати, та слова із кримськотатарського гімну «Ант эткенмен» Номана Челебіджихана («Я відчуваю сум, коли співаю цю пісню)». Таким чином, додавши народного колориту, композиція набула нових смислів, що актуальні, як ніколи.

«З хлопцями із «Козак Систем» співати дуже комфортно, незважаючи на те, що музика доволі потужна. Я відчуваю кам’яну стіну, коли ми разом стоїмо на сцені. Мені здається, що у житті теж так має бути. Триматись разом, адже у нас одна Батьківщина», – зізналась Ельвіра.

 

Фото: Костянтин Щербаченко, Ігор Руденко, Володимир Осипенко

Поширити запис
Записано

tarasova@svitlytsia.in.ua

Коментарів немає

Залишити коментар