Рубрики
ЗАГАЛЬНОДЕРЖАВНА УКРАЇНСЬКА ГАЗЕТА
 

У Львові пройшла виставка «Історія та культура кримських татар»

З 31 травня до 28 червня у Львові пройшла виставка, присвячена історії, культурі та релігії кримських татар, повідомляє PROSTIR.MUSEUM, з посиланням на Львівський історичний музей.

Ініціатором проведення виступив сам Львівський історичний музей, а також місцеві кримськотатарські активісти та громадські організації «Земляцтво кримських татар у Львові», «Крим SOS», «Іхсан-Щирість», кримськотатарський культурний центр «Кримський дім у Львові». У створенні експозиції взяли участь і переселенці з Криму. На виставці були представлені посуд, одяг та інтер’єр, кераміка, репродукції картин тощо.

 

За словами організаторів, ця виставка – своєрідне фрагментарне відображення процесу становлення кримськотатарського етносу, його боротьби за незалежність, розвитку культури, освіти. Основний акцент при підготовці виставки робився не на віці експонатів, а на тій історії, яку вони розповідають, адже більшість предметів, фотографій, презентованих в експозиції, вивезені з Криму переселенцями, кримськими татарами до Львова та інших міст Західної України як пам’ять про свою батьківщину. Крім того, організовуючи цю подію, ставили на меті побудувати міжкультурний діалог, оскільки львів’яни отримали можливість прийти і подивитися на культуру іншого народу. Для цього організатори зробили виставку безкоштовною і відкритою, щоб якомога більше людей могли її відвідати.

 

vistavka_lviv

 

За словами музейників, виставка ця нестандартна, тому що класична виставка — це старовинні предмети, з багатою історією, що пройшли через століття, на цій же виставці все трохи не так. Тут багато нового, але це, навпаки, відіграє позитивну роль, крім того, виставка якоюсь мірою інтерактивна, адже можна не просто почути розповідь про експонати, але і наживо поспілкуватися з людьми, які пережили ті чи інші події. Крім того, тут є кримськотатарські національні костюми, як старовинні, так і стилізовані під нинішні реалії. Важливим є те, що реконструкції національних костюмів знаходилися в одному з музеїв Львова, і шили їх на замовлення.

На виставці представлено зразки архітектурних шедеврів кримських татар, насамперед мечеті, живописні і графічні полотна, вироби ремісничих цехів тощо. Висвітлено історію кримськотатарських сімей, які зазнали репресій у радянські часи. Незважаючи на проблеми, які виникли з перевезенням частини речей на виставку, вона змогла достатньою мірою представити багатогранність історичного й культурного розвитку кримськотатарського народу.

Поширити запис
Записано

borisenko@svitlytsia.in.ua

Коментарів немає

Залишити коментар