Рубрики
ЗАГАЛЬНОДЕРЖАВНА УКРАЇНСЬКА ГАЗЕТА
 

Візерункова душа народу

На прес-конференції «Стратегія збереження та сталого розвитку культури, традицій та національного колориту та самобутності кримських татар» було презентовано такі теми: шляхи об’єднання, соціалізації і збереження етнічності кримських татар; національна ідентичність як неодмінна умова стійкої державності; виклики сучасного суспільства; діяльність проекту «Візерунки світу».

І якщо перші два, а за великим рахунком і третє, питання досить загальні, то в четвертому зосереджено питому конкретику, яка вже реалізується на практиці.
Радник міністра культури України Есма Аджиєва, представляючи Стратегію ревіталізації і стійкого розвитку культури кримськотатарського народу, наголосила, що метою Стратегії є «максимально інтегрувати в сучасне життя той обсяг знань про культуру кримськотатарського народу, який у нас є, і продовжувати вивчати і документувати достатньо фрагментовані знання про нашу багату спадщину».

0_4d333_20e7c30_xxxl
Як підкреслила Есма Аджиєва, «події останніх двох років в Україні і, зокрема в Криму, загострили актуальність нашої ідентичності, і ми це спостерігаємо щодня в широкому використанні символіки, національного одягу, в бажанні говорити рідною мовою. Наприклад, проект «Візерунки світу», який був підтриманий Швейцарським агентством співпраці і розвитку (SDC), здійснюється впродовж 2016 року в Києві. Суть його в створенні робочих місць для майстрів прикладного мистецтва, кераміки, вишивки, тих, хто працює з металом у стилі кримськотатарської філіграні. Ми реставруємо велику колекцію прикладного мистецтва, яка містить предмети побуту кримських татар, національний одяг, ювелірні і керамічні вироби», – розповіла доповідач.
Важливим завданням Есма Аджиєва також вважає створення навчального модуля з розшифровки кримськотатарського національного орнаменту й інтеграція його в профільні навчальні заклади України. «Згодом створення навчального посібника з кримськотатарської орнаменталістики може стати основою для заявки і реєстрації в ЮНЕСКО нашого національного візерунка як частини спадщини нематеріальної культури кримських татар», – резюмувала радник міністра культури України.

Максим Дубов’яз

Поширити запис
Записано

merzhvinski@ukr.net

Головний редактор газети "Кримська світлиця"

Коментарів немає

Залишити коментар