Рубрики
ЗАГАЛЬНОДЕРЖАВНА УКРАЇНСЬКА ГАЗЕТА
 

Анатолій Ковальський: «Жити з любов’ю та з любов’ю перемагати»

Зустріч з Анатолієм Ковальським, кандидатом економічних наук, відмінником лісового господарства України, заслуженим працівником лісового і мисливського господарства АР Крим, заслуженим працівником сільського господарства України, лауреатом Премії Ради Міністрів АР Крим, члена Національної спілки фотохудожників України, члена Королівського фотографічного товариства Великобританії відбулася в Києві. На жаль, у зв’язку з подіями, що відбулися у березні 2014-го у Криму, він був змушений покинути півострів і переїхати на материк. Неординарна людина, приємний співрозмовник, талановитий фотограф, він погодився розповісти про себе читачам газети.

 

– Народився я на Вінниччині в 1950 році. Закінчив Львівський лісотехнічний інститут, кандидат економічних наук, захистив дисертацію на тему: «Стратегія розвитку лісового господарства Криму», все життя працював у лісовій галузі. 13 років очолював лісову галузь Криму. Зараз працюю в Чернівецькому  національному університеті доцентом кафедри ботаніки, лісового та садово-паркового господарства.

 

– Вас знають ще як людину, яка займається активною громадською діяльністю.

– Ще до березня 2014-го я був головою піклувальної ради Української школи-гімназії в місті Сімферополь, а також головою громадської організації «Зелена планета КРИМ».

 

– Окрім своєї основної професійної діяльності, ви займаєтеся фотосправою.

– Так. Я – заступник голови фотографічного товариства СКУ в м. Сімферополь. Член Національної спілки фотохудожників України, член фотографічного королівського товариства Великобританії. Маю близько двадцяти персональних фотовиставок. Після фотовиставки  в  Харківській художній академії  промислового дизайну в 2001 році мені присудили звання почесного професора кафедри графіки цієї академії, до речі, це була моя перша фотовиставка.

 

– Переглядаючи ваші фотознімки, розумієш, що один із найулюбленіших жанрів – пейзаж. Півострів став для вас натхненням?

– Я прожив у Криму з 1977 до 2014 року, там в мене народились діти і це їхня Батьківщина. У Криму я став тим, ким я є зараз. Я люблю цю землю і людей, які там живуть, але я не люблю тих, хто несе війну, руйнує мирне життя. Мій девіз: «Жити з любов’ю та з любов’ю перемагати».

Фотографія – це моє хобі, яке є логічним продовженням моєї роботи. В основному це пейзажі. Мета – прищепити у жителів, а також гостей Криму любов до півострова та збереження цього чудового краю. Зараз  мене приваблюють також  об’єкти культурного та історичного значення, збереження цих пам’яток архітектури, а також самі люди, які творили історію України та продовжують це робити.

 

– Які улюблені місця в Криму для фотозйомок?

– Найцікавіші місця для зйомок там, де ще не був, – нові території, а улюбленими можна назвати Карадаг, Новий світ, а взагалі це увесь Крим.

 

– Формула успіху фотографії. Вона існує, чи все віддано на долю удачі?

– Мабуть, формула у всіх різна, але я знаю, що фотокамера повинна бути завжди поруч, можна сказати, потрібно з нею спати. Адже найцікавіший кадр – це не очікуваний, особливо, коли об’єкти перебувають в рухомому стані. Дуже важливо робити аналіз фото і не тільки своїх, брати участь у фотовиставках, а також фотоклубах. Навчитися в калюжі бачити не калюжу, а зірки.

 

– А крім пейзажних фоторобіт, про що ще б хотіли розповісти?

– Мені хотілося б згадати про проект з поетесою Олею Тимохіною.  Оля писала вірші про природу, квіти, дерева і взагалі вся її творчість сповнена любов’ю до навколишнього середовища. Одного разу вона звернулася до мене з проханням надати свої світлини для ілюстрації її віршів. На що я одразу ж погодився. Ми спільно видали збірку, яка була роздана по школах та бібліотеках Криму. Згодом я ще багато разів використовував цю книжку при проведенні уроків екології в початкових класах.

 

– Ви зараз у ролі внутрішньо переміщеної особи. Чи продовжуєте фотографувати, і якщо так, то що саме?

– Своє хобі я не залишив і продовжую фотографувати. Наразі це пейзажі тепер уже всієї України, зокрема, Карпати. Тут мене приваблює природа, історія краю, його люди, разом з однодумцями створили фільм – «Буковина туристична», готуюся провести фотовиставку до Дня Незалежності України  «Моя країна Україна».

 

Про Анатолія Ковальського можна розповідати ще багато цікавого. Але про фотографа краще всього говорять його роботи. Світлини майстра – це його душа. Вони сповнені добром і любов’ю до Батьківщини і, можливо, трохи більше закоханості у півострів Крим.

Поширити запис
Записано

ratushny@svitlytsia.in.ua

Коментарів немає

Залишити коментар