Рубрики
ЗАГАЛЬНОДЕРЖАВНА УКРАЇНСЬКА ГАЗЕТА
 

Сергій Вікарчук: «Я не хочу повертатися у такий Крим, яким він став зараз!»

Всесвітній день туризму неодмінно асоціюється з Кримом, туристичний потенціал якого до 2014 року невпинно зростав. Інформація про Крим як перлину України ширилася далеко за межі нашої держави, а як результат – туриста з Польщі, Німеччини чи Франції побачити в літньому Криму не було дивиною.

Нинішня ситуація на півострові істотно змінилася. ЗМІ півострова інформують про постійне збільшення туристів, натомість фото пляжів, свідчення очевидців, відгуки кримчан тощо малюють зовсім іншу картину розвитку туристичного сезону в теперішньому Криму. Для роз’яснення ситуації ми звернулися до колишнього головного спеціаліста відділу курорту та туризму виконавчого комітету Євпаторійської міської ради Сергія Вікарчука.

 

Пане Сергію, як колишній працівник у туристичній галузі Євпаторійської міської ради, можете окреслити загальну ситуацію в туристичній галузі Євпаторії до 2014 року?

– До моїх обов’язків, зокрема, входила організація роботи в санаторно-курортній галузі Євпаторії. За чисельністю туристів наш регіон завжди посідав ІІ-ІІІ місце в Криму. Значна частина санаторіїв працювала весь рік. Щороку до нас приїздило 1 200 000-1 300 000 туристів, більша частина з яких були громадянами України. Щодо українців, то це переважно організовані туристи.

 

– Чи володієте Ви інформацією про нинішній стан справ у туристичній галузі Євпаторії?

– Моє основне джерело інформації – «офіційні» дані, що подаються на Інтернет-сайтах. «Офіційна» статистика говорить, що Крим цього року відвідало 6 млн. туристів, але й маємо величезний фактаж, де зображується зовсім інше. Кримські підприємці та пересічні кримчани ласкаво діляться всією інформацією, яка, на відміну від «офіційної», більш правдива й об’єктивна. Насправді турист є. Санаторії заповнені, так би мовити, державними туристами, але не такими, якими хоче бачити їх кримчанин. Якщо раніше турист їздив по Криму, відвідував визначні місця, користувався послугами місцевих компаній і т. ін., то сьогодні – це економ-турист, він нікуди не пересувається, економить на всьому, використовує лише той пакет послуг, що включений до бюджетної путівки.

 

– Одна з останніх Ваших поїздок була в Хорватію. Знаючи про нюанси сервісу в турбізнесі Криму, можете порівняти їх із сервісом у Хорватії? Що тут подібного і що відмінного?

– Перше – це ментальність кримських українців. Суть у тому, що кримчани не до кінця гостинні, ще не вміють по-справжньому бути такими. Часто-густо вони, не замислюючись, починають виказувати негативне ставлення до людей, які приїхали відпочити до Криму. У Хорватії все по-іншому. Там люди щирі, відкриті. Це – перше, чого в Криму не вистачає. Між іншим, на материковій Україні люди привітніші й гостинніші. Цю рису потрібно принести в Крим.

Друге – порядок. Ця проблема не тільки державна, а стосується кожного. Обіймаючи державну посаду в Євпаторії, я звертався до звичайних орендодавців із пропозиціями і закликами платити податки в бюджет міста для розвитку інфраструктури, доріг тощо. Результат моїх намагань та ініціатив безуспішний. Можу охарактеризувати цю ситуацію так: суцільний совок.

Третє – культура і стандарти. Хорватія європоцентрична, там усі платять податки, сервіс організовано на високому рівні. Жодна з цих характеристик не відповідає туристичній галузі Криму. Хоча Крим і Хорватія дещо схожі, але організація в останній наповнює позитивними емоціями. Те, у що сьогодні перетворився турбізнес у Криму, відкидає півострів у глибоке минуле з минулими стандартами. Я не хочу повертатися у такий Крим, яким він став зараз!

 

– Сергію, на скільки Вам була цікава робота в туристичній галузі Криму?

– Моя робота в Криму – це реалізація моєї мрії. Євпаторія є багатонаціональним містом, але разом з тим усі могли об’єднатися, коли це було потрібно. Багатонаціональність є характерною особливістю більшості приморських міст Криму. Я відчував себе комфортно серед такого розмаїтого населення. Зараз аналізую і бачу багато того, що раніше не помічав. Можливість їздити світом і Україною дозволяють самостійно порівнювати й аналізувати ту інформацію, якою володієш. Більшість же кримчан сьогодні заблоковані, не можуть порівнювати й самостійно аналізувати, бо нічого не бачать, крім того, що їм показують з телеекранів. Людям потрібно більше подорожувати, бачити, щоб розуміти справжню сутність речей.

 

Поширити запис
Записано

samovidec@svitlytsia.in.ua

Коментарів немає

Залишити коментар