Рубрики
ЗАГАЛЬНОДЕРЖАВНА УКРАЇНСЬКА ГАЗЕТА
 

З команди грацій

Цьогоріч на Олімпіаді в Ріо-де-Жанейро збірна України з художньої гімнастики виборола сьоме місце, проте, незважаючи на результат, українські грації завоювали набагато більше – серця своїх уболівальників. Після їхнього виступу Інтернетом прокотилася хвиля схвальних відгуків щодо українських гімнасток, а коментатори ВВС, найбільшої телерадіомовної компанії у світі, назвали їх виступ фантастикою. Серед дівчат, які представляли нашу країну у цьому виді спорту, крім лідера збірної Ганни Різатдінової, була ще одна кримчанка – Олександра Гридасова. 

 

gridasovaНа чемпіонаті Європи 2010 року юна гімнастка виграла бронзову медаль у вправах з булавами, це і стало початком зіркого майбутнього гімнастки. А потім вже з’явилися медалі з серії Гран-прі та Етапів кубків Світу. На Універсіаді-2013 завоювала «срібло» і дві «бронзи», на Універсіаді-2015 завоювала вже  «золото» і два «срібла». А на Європейських іграх 2015 року в Баку також виборола одну срібну і дві бронзові медалі.

Олександра погодилася зустрітися з нашою кореспонденткою і поділилася враженнями від Олімпіади та розповіла, як починала свою кар’єру художньої гімнастки в Криму.

 

Які враження від Олімпіади і чи задоволені Ви виступом команди?

– Так, я задоволена нашим виступом. Багато хто каже, чому судді вирішили саме так, але я вважаю, що це вже не наша справа. Наше завданнявиступати, отримувати від цього задоволення, щоб сподобалося глядачам. Всі ж розуміють, який це суб’єктивний вид спорту, тому результат залежав не від нас. Комусь ми можемо подобатися, а комусь – ні. Авжеж, враження найяскравіші, але перед Олімпіадою тренувалися з ранку до вечора, хотілося більше відпочинку. Ми приїхали з метою виступити, тому тренувалися, а не розважались.

 

Чи важко Вам було працювати в команді? Чи не хотіли б виступати в індивідуальній програмі?

– Чесно кажучи, в команді важче. Можливо, це залежить від характеру людини, але я розумію, що мені в індивідуальній програмі було б легше, тому що можу сама працювати на свій результат. А в групових вправах ти повинен дуже багато працювати, тому що п’ятеро людей мусять робити все  синхронно. Багато залежить від тренера, від того, як він може зібрати всі якості гімнасток і добитися найкращого результату. Коли в команді змінюється одна чи дві людини, а таке в нас часто бувало, то і працювати доводиться в два рази більше.

 

Коли Ви вирішили займатися саме цим видом спорту і чому?

– Ми з сім’єю жили в Харкові, потім переїхали в Сімферополь, і ще в дитячому садочку я пішла на заняття з художньої гімнастики. Я була енергійною дитиною, тому мені сподобався цей вид спорту. Спочатку мені швидше подобалася сама атмосфера занять, матуся завжди водила мене на заняття, тому я почала займатися гімнастикою завдяки їй.

Уже в 13 років з’явилася можливість потрапити в збірну. Вже тоді я для себе вирішила, що точно залишуся в цьому виді спорту і буду йти до кінця.

 

– Однак зараз, після Олімпіади, Ви вирішили залишити заняття художньою гімнастикою. Чи не сумуєте зараз за цим?

– Ні, тому що після Олімпіади всім, напевно, треба хоч один рік, щоб відпочити. Я вже розуміла, коли виступала в Ріо, що це мої останні змагання і, звичайно, тоді було сумно, а зараз – ні.

 

Що плануєте робити в майбутньому, крім навчання в університеті?

– У мене є плани, думки, але це все поступово, зараз потрібно відпочити після Олімпіади, не хочу братися за все одразу. Я хотіла би здати на права, ще в планах курси телеведучої, але поки що хочу працювати тренером, адже розумію, що саме це я вмію робити краще, тому, можливо, спочатку буду тренувати маленьких дітей. Я навчаюся на факультеті менеджменту та економіки, хотіла б стати спортивним менеджером. Спорт обов’язково буде присутнім у моєму житті, але швидше як сфера бізнесу.

Основне кредо спортсменки в житті – «В будь-якій ситуації залишатися людиною і знаходити щось позитивне у всьому». Приклад Олександри показує, що самовдосконаленню немає меж, і хоч вона й залишає заняття художньою гімнастикою,  проте продовжує займатися спортом, має багато планів і знає способи їх реалізації. На становлення дівчини як гімнастки вплинуло також життя в Криму. «Хотіла б і зараз жити біля моря», – зізнається з сумом у очах. Вона часто подорожувала півостровом. Ця чудова природа, морські пейзажі і скелясті гори підштовхують іти вперед, підкоряти все нові і нові вершини. І так крок за кроком, день за днем важких тренувань вивели гімнастку на міжнародний рівень, тепер вона гідно представила не лише свою маленьку Батьківщину, а й цілу Україну. Участь в Олімпіаді – це велика честь і досягнення для спортсменів. У Стародавній Греції на час проведення Олімпійських ігор припинялися війни, а зараз весь світ завмирає перед екранами телевізорів, щоб на власні очі побачити нових спортивних зірок, і однією з них стала Олександра Гридасова.

Поширити запис
Записано

merzhvinski@ukr.net

Головний редактор газети "Кримська світлиця"

Коментарів немає

Залишити коментар