Рубрики
ЗАГАЛЬНОДЕРЖАВНА УКРАЇНСЬКА ГАЗЕТА
 

Активісти вимагають звільнити українських журналістів

2 листопада, у Міжнародний день ООН за припинення безкарності за злочини проти журналістів, під посольством Російської Федерації у Києві активісти вимагали від країни-агресорки звільнити кримського журналіста Миколу Семену, якому наразі заборонено покидати окупований півострів,  та журналіста «Укрінформу» Романа Сущенка, який перебуває в Лефортово. Також учасники акції вимагали закрити сфабриковані кримінальні справи проти українських журналістів.

 

«Ми прийшли сюди у Міжнародний день ООН за припинення безкарності за злочини проти журналістів  для того, щоб нагадати про злочини проти українських журналістів, які чинить Російська Федерація з початку анексії Криму та розпалювання нею гібридної війни на Донбасі»,  — наголосила Олександра Матвійчук, голова правління ГО «Центр громадянських свобод». Вона у своїй промові зазначила, що  Росія послідовно згортає свободу слова не лише у своїй країні, а й на окупованих нею територіях України. І, як зауважила Олександра, на превеликий жаль, ця свобода слова згортається до рівня тюремної камери, і все більше і більше українських журналістів ризикують там опинитися.

Під час свого виступу правозахисник також зауважила, що сьогодні РФ починає переслідувати українських журналістів не лише на окупованій нею території, а й на своїй.  Вона нагадала присутнім про нещодавнє затримання в Москві журналіста «Укрінформу» Романа Сущенка, який зараз перебуває в тюрмі Лефортово за абсурдним звинуваченням у шпигунстві.

Учасники акції закликали всіх журналістів бути солідарними із своїми колегами, які потрапили під прес кремлівської машини, і згадувати про них не лише під час акцій.

Інформація ІА «Голос Криму»

Поширити запис
Записано

merzhvinski@ukr.net

Головний редактор газети "Кримська світлиця"

Коментарів немає

Залишити коментар