Рубрики
ЗАГАЛЬНОДЕРЖАВНА УКРАЇНСЬКА ГАЗЕТА
 

Боротьба з державою за громадян

13 жовтня 2016 року в «Укрінформі» (Київ) проводився круглий стіл на тему: «Процедура надання адміністративних послуг для громадян України, які проживають на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим». З ініціативою організації круглого столу на таку тему виступило Міністерство інформаційної політики України. Актуальність теми круглого столу сьогодні не викликає сумніву, на що, зокрема, вказує і жвава дискусія між його учасниками.

 

У роботі круглого столу взяли участь представники державних органів влади, громадських організацій, громадські активісти. У своїх доповідях державні службовці окреслили ситуацію щодо вирішення проблем з надання адміністративних послуг для кримчан. Так, Р. С. Колбаса, директор Департаменту захисту прав дітей та усиновлення Мінсоцполітики, надав статистичну інформацію про облік кримських дітей-сиріт. Зі свого боку  Г. П. Суботенко, заступник начальника відділу реєстрації та еміграції департаменту з питань громадянства, паспортизації та реєстрації Державної міграційної служби України, разом зі статистичними даними відзначила, що процедуру отримання документів для громадян України, які проживають у Криму, максимально спрощено. В. В. Секретар, в.о. начальника відділу представництва інтересів громадян та держави у суді Прокуратури АР Крим, доповів про ті проблеми, які доводилося вирішувати в українських судах щодо питань оформлення кримчанами документів українського зразка. Виступ О. М. Михалишиної, старшого офіцера відділу паспортної роботи управління прикордонного контролю Департаменту охорони державного кордону Державної прикордонної служби України, викликав обурення серед представників громадськості й громадських організацій. Учасників круглого столу особливо обурили слова О. Михалишиної, що сьогодні не виникає особливих проблем у громадян України при перетині адміністративного кордону між Херсонською областю та АР Крим. Гостроти дискусії додав ще й виступ О. В. Антонової, голови ГО «Шторм», волонтера, яка безпосередньо допомагає кримчанам отримати українські документи.

Олена Антонова підкреслила, що найбільша проблема, з якою стикаються українці Криму, – недосконалість законодавства. Ця недосконалість часто вбиває не лише бажання отримати документи українського зразка, а й будь-яку можливість це зробити, адже якщо сьогодні людина якимось чином втратить паспорт громадянина України в Криму, то вона взагалі не може в’їхати на материк,  вона втрачає практично все, що її документально зв’язує з Україною. Активістка зазначила: «Людей, які хочуть отримати документи українського зразка багато, але ті труднощі, які стоять перед кримчанами в процедурі отримання адміністративних послуг, не завжди дозволяють їм реалізувати свої наміри. Кримчани просили мене переказати вам, щоб ви їх не покидали там самих, що вони – теж Україна».

Зі свого боку економічний експерт ГО «Майдан закордонних справ» Юрій Смєлянський категорично заявив, що формат вирішення проблеми через «утечу в недосконалість законодавства – це не конструктив» і своє завдання влада не виконує. А Ескендер Барієв, член Меджлісу кримськотатарського народу, зі свого боку додав, що такі круглі столи мають проводитися в Міністерстві з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України і через показ проблем розроблятимуться нормативно-правові акти.

Висновком, на якому зійшлися учасники круглого столу, стало те, що модератору цього заходу (Е. Джапарова) буде подано пропозиції всіх сторін у письмовому вигляді для донесення інформації до відповідних інстанцій.

Загострення дискусії вкотре вказало не тільки на істотні прогалини в українському законодавстві, а й на небажання сучасних чиновників усувати наявні проблеми. Усе це неодноразово обговорювалося на різних рівнях суспільного життя держави, однак усе так і залишилося «говорінням». Відтак не дивно, що волонтер із Криму, яка, як ніхто інший, володіє ситуацією про сучасний стан надання адміністративних послуг для кримчан, в ході цього круглого столу заявила: «Я довго думала, що таке волонтер, а тепер я знаю, волонтер – це позаштатний воїн на неоголошеній війні. Ми боремося за людей з державою, з її органами».

Поширити запис
Записано

samovidec@svitlytsia.in.ua

Коментарів немає

Залишити коментар