Рубрики
ЗАГАЛЬНОДЕРЖАВНА УКРАЇНСЬКА ГАЗЕТА
 

Документальний фільм «Мустафа» презентували в Києві

У четвер, 27 жовтня, у Києві вперше показали документальний фільм про лідера кримськотатарського народу Мустафу Джемілєва. Мета кінострічки – розповісти людям живу історію українського політика і громадського діяча, котрий уособлює гідність і честь кримськотатарського народу. Про це під час прес-конференції після прем’єри фільму розповіли його автори.

 

«Головний герой Мустафа, а я всьогонавсього лише той, хто спробував передати на екрані той стан, який був тоді у нього. В мене це вперше, і для мене це великий обсяг роботи… Було дуже цікаво, я дуже радий, що зовні виявився дуже схожим…» – сказав Максим Пасічник, головний герой фільму, який зіграв роль Мустафи Джемілєва. За професією він – кінооператор.

В 90 хвилин з Мустафою Джемілєвим помістили депортацію, його перше ув’язнення і найдовше у світі голодування тривалістю 303 дні. Працювати над фільмом почали ще в лютому 2015 року, робота тривала півтора року. Формат фільму в ході роботи змінювався, було відтворено 5 реальних сцен з життя Мустафи Джемілєва. Під час зйомок фільму «Мустафа» команда побувала в  5 країнах світу, записавши 26 інтерв’ю. У документальній стрічці задіяні дисиденти, правозахисники та інші кримськотатарські лідери.

«Насправді, прийняти рішення займатись цим фільмом було непросто, тому що Мустафа Джемілєв – не проста особистість. Я навіть не уявляв, як його вмістити в якийсь хронометраж, тому що довелось би розказувати про якусь одну подію в його житті під мікроскопом, щоб вкластись у 60-90 хвилин. Ми пішли шляхом, обираючи головні події з його життя…» – розповів Ахмед Сарихаліл, режисер фільму.

Продюсер стрічки Таміла Ташева повідомила, що показувати фільм в окупованому Криму не будуть, щоб не піддавати загрозі життя тих активістів, які там зараз є. Документальна кінострічка буде доступна жителям Криму через українські канали, що транслюють на півострів по супутнику.

150 тисяч гривень на проект пожертвували звичайні українці, 50 тисяч доларів виділив один із американських фондів. Масовий прокат документального фільму «Мустафа» планується в Україні та Європі.

Поширити запис
Записано

golub@svitlytsia.in.ua

Коментарів немає

Залишити коментар