Рубрики
ЗАГАЛЬНОДЕРЖАВНА УКРАЇНСЬКА ГАЗЕТА

«Не так тії вороги, як добрії люди»

16 грудня 2016 року в УНІАН пройшла прес-конференція, підставою для проведення якої стала судова розправа над Володимиром Балухом у Криму. На цьому заході було оприлюднено фрагмент аудіозапису судового процесу над українським патріотом. Про В. Балуха, його позицію і її відстоювання ЗМІ, зокрема й наша газета, писали не раз. Українські медіа акцентують увагу на нескореності Володимира, який своїми діями кинув виклик окупаційному режимові в Криму.

 

Нескореність Балуха не могла не привернути увагу спецслужб Російської Федерації (РФ), які оперативно долучилися до його суспільної ізоляції шляхом організації суду на основі фальшивих підстав і документів. Попри резонанс в інформаційному просторі, з боку влади не було жодної належної заяви щодо цієї справи, висвітлення позиції, яка б демонструвала небайдужість до долі своїх громадян на окупованому півострові. На цю проблему звернув особливу увагу генеральний директор ДП «Національне газетно-журнальне видавництво» Андрій Щекун, який справедливо підкреслив, що ця справа мусить бути в одному ряду з гучними справами Кольченка і Сенцова.

Про відкриту фальсифікацію усієї цієї справи на прес-конференції заявив юрист, експерт Кримської правозахисної групи Юрій Гришин. Він, зокрема, вказав, що співробітники ФСБ найгрубішим способом порушували правила обшуку, який вчинили в будинку В. Балуха. Мало того, працівники ФСБ створили максимально сприятливі умови, щоб здійснити задумане – підкинути боєприпаси. Таким чином, висновує юрист, співробітники ФСБ сфабрикували цю справу.

Ольга Скрипник, координатор Кримської правозахисної групи, справедливо наголосила, що серед тих, хто долучився до фабрикування кримінальної справи стосовно В. Балуха, є особи, які ще в 2014 році були державними службовцями в Україні, як-от: колишній працівник МВС (спецпідрозділ «Беркут»), колишній офіцер СБУ, колишній український суддя. За словами В. Балуха, за межами судової зали від цих учорашніх українських держслужбовців він чув вислови на кшталт «правосєк недобитий», «бандерівець» тощо.

Варто зазначити, що у контексті політичних та ідеологічних справ проти українських патріотів, людей з власним поглядом тощо проступає інша грань дійсності – ціна зради. Гидко до нудоти в процесі з В. Балухом і те, що «не так тії вороги, як добрії люди» готові нищити тих, кого захищати присягали ще вчора.

Поширити запис
Записано

svitlychanin@svitlytsia.in.ua

Коментарів немає

Залишити коментар