Рубрики
ЗАГАЛЬНОДЕРЖАВНА УКРАЇНСЬКА ГАЗЕТА
 

Недопрацьована система перевірки переселенців

29 вересня у прес-центрі інформаційного агентства «Інтерфакс-Україна» відбулась прес-конференція на тему: «Чекай перевірки – потім оскаржуй. Реалії відновлення соціальних виплат переселенцям».

 

Новий порядок призначення та відновлення соціальних виплат для внутрішньо переміщених осіб був введений у дію Постановою Кабінету Міністрів України № 365 від 8 червня. Цей порядок передбачає перевірку фактичного місця та умов проживання переселенців, за результатами якої приймаються рішення про те, чи можна призначити або відновити їм соціальні виплати.

Програма радників та БФ «Восток-SOS» представила результати моніторингу, який був проведений для отримання максимально повної інформації про те, як новий порядок призначення та відновлення соціальних виплат для внутрішньо переміщених осіб, запроваджений у червні 2016 року, вплинув на переселенців, і як державні органи в регіонах справляються із новими завданнями.

«В низці регіонів наші монітори побачили величезні черги переселенців (зокрема, в Києві, Київській та Луганській областях), що, безумовно, було пов’язано як із великою кількістю внутрішньо переміщених осіб, так і з організацією прийому. Це призводить до утворення черг з 50-70 осіб і до введення управління системи «талончиків», коли подачу документів призначають на листопад-грудень», – повідомила координатор правового напрямку БФ «Восток-SOS» Олена Луньова.

Моніторинг показав, що в управліннях праці та соцзахисту все ще зберігаються прийомні та неприйомні дні для переселенців. У ході моніторингу збір даних забезпечувався безпосереднім спостереженням, проведенням інтерв’ю з ВПО і працівниками управлінь, які надавали соціальні послуги переселенцям.

«Радники програми неодноразово звертались до Міністерства соціальної політики щодо необхідності спрощення адміністративних процедур і засобів контролю за переміщенням переселенців, оскільки існуючі процедури паралізували систему соціального захисту», – сказала Валерія Вершиніна, менеджер програми  «Подолання соціальних наслідків конфлікту на Донбасі і незаконної анексії Криму з допомогою державних структур в Україні і громадянського суспільства» Мінсоцполітики.

Моніторинг реалізації прав на соціальний захист внутрішньо переміщених осіб проходив з 18 до 31 серпня та охопив 17 областей України.

«Ми сподіваємось, що результати моніторингу вплинуть на Постанову № 365», – заявила під час конференції Олександра Дворецька,  координатор правового напрямку Ініціативи «Восток-SOS».

Фото з сайту: www.qha.com.ua

Поширити запис
Записано

golub@svitlytsia.in.ua

Коментарів немає

Залишити коментар