Рубрики
ЗАГАЛЬНОДЕРЖАВНА УКРАЇНСЬКА ГАЗЕТА
 

Проведення виборів до Держдуми РФ у Криму ставить під сумнів легітимність усієї Держдуми

Як відомо, 18 вересня у Російській Федерації було проведено вибори до Держдуми. Крім того, незаконні вибори вперше пройшли на території Криму. Україна, міжнародні інституції, різні країни світу засудили вибори на Кримському півострові. «Проведення виборів до Держдуми РФ у Криму ставить під сумнів легітимність усієї Держдуми і свідчить про необхідність посилення санкцій», – про це заявила речник МЗС України Мар’яна Беца в коментарі агентству «Інтерфакс-Україна» в неділю, передає «Українська правда».

«Ми виходимо з того, що зазначені вибори є ще одним свідченням триваючої збройної агресії Росії проти України, оскільки Крим – це Україна, і ми виходимо з того, що зазначені вибори є апріорі нелегітимними, незаконними, порушують міжнародне право, статут ООН, законодавство України, а також порушують Резолюцію Генеральної Асамблеї ООН від 27 березня 2014 року, яка підтвердила територіальну цілісність України в її міжнародно визнаних кордонах», – сказала М. Беца.
Вона також підкреслила, що проведення виборів «ставить під сумнів легітимність усієї Державної Думи» і свідчить про необхідність посилення введених раніше санкцій «як персональних, так і загальних».

Зазначені вибори є апріорі нелегітимними, незаконними, порушують міжнародне право, статут ООН, законодавство України, а також порушують
Резолюцію Генеральної Асамблеї ООН від 27 березня 2014 року, яка підтвердила територіальну цілісність України в її міжнародно визнаних кордонах

«Ми також виходимо з того, що будь-які результати цих виборів є нікчемними і закликаємо світ не визнавати легітимність зазначених виборів, легітимність т.зв. представників і легітимність Державної Думи, і вважаємо, що потрібно посилити санкційний тиск на всіх причетних до проведення зазначених виборів», – додала М. Беца.
Водночас у соцмережах з’явилась інформація, що кримчани саботували російські вибори, зокрема псуванням виборчих бюлетенів.
«Не може не тішити те, що більшість кримчан прийняли для себе рішення не брати участь у міжнародному злочині. Виборчі дільниці залишаються майже порожніми цілий день, незважаючи на погрози звільнити тих, хто не прийде голосувати. Сьогодні кримчани «обирали», чим будуть займатися у вихідний день. Особисто ми свій вибір зробили на користь спортивного майданчика. Мені здається, що ми зробили правильний вибір на цих «виборах», – пише у себе на сторінці у Фейсбук кримчанин.
Про примусовість та обіцянки бути покараними за саботаж під час цих «виборів» пише на своїй сторінці у соцмережі й працівниця однієї з кримських лікарень: «У лікарні оформили виборчу дільницю. Крім ментів, у радіусі 50 метрів людей не спостерігається. Основна частина співробітників, звичайно ж, в даному шоу брати участь відмовляється, незважаючи на відверті погрози адміністрації. Багато хворих теж відмовилися голосувати».
Попри невизнання «виборів» у Криму низкою світових держав, 18 вересня на території Кримського півострова їх все-таки провели. Тепер настав час для відповідної реакції світової спільноти, а також інтерпретацій цих «виборів» фахівцями з міжнародного права.

Поширити запис
Записано

merzhvinski@ukr.net

Головний редактор газети "Кримська світлиця"

Коментарів немає

Залишити коментар