Рубрики
ЗАГАЛЬНОДЕРЖАВНА УКРАЇНСЬКА ГАЗЕТА

Q-HUB — значить Крим

15 листопада в Києві на Подолі відбулася презентація кримського молодіжного хабу.

Модне нині слово «хаб» (буквально  «вузол») — означає центр, місце зустрічей і обговорень, точка концентрації ідей і починань. Ця зустріч відбулася за підтримки Лабораторії реформ IDF (Innovation and Development Foundation), ІнБіЦентр та Інституту лібералізму. На заклик ініціаторів відгукнулося приблизно п’ятдесят молодих людей.

 

Більшість тих, хто взяв участь у заході, склали кримські татари. На презентації називали цифру п’ятнадцять  тисяч — саме стільки в Києві та області сьогодні мешкає кримців. Значна частина з них – це молодь, що вчиться у столичних навчальних закладах. Близько половини молодих кримських татар до Києва переїхали за час від весни 2014 року.

Ініціатор заходу Мефа Умеров зазначає, що кримських татар у Києві багато, і про них хочуть знати більше. Потрібна «точка доступу». У створюваному центрі (Q-Hub, як його назвали) можна буде отримати інформацію про культуру та сучасне життя кримців.

Необхідно розуміти, що саме спонукає до об’єднання цю групу кримчан, котрі за нинішніх обставин потрапили на материкову Україну.  Якщо українці, переселившись на материк, залишаються у себе на Батьківщині, почуваються тут ще в більш українському оточенні, ніж у Криму, то кримці опиняються у новому для себе середовищі, далеко від Криму, де у них мешкають рідні. З цього випливають і проблеми, що окреслювалися під час дискусії. Зберегти рідну мову та ідентичність, розкрити свої таланти та реалізувати задуми — і для цього потрібен такий майданчик.

«Тут зібралася найталановитіша молодь», — вважає Халіл Дервішев.

Наприклад, молодий письменник Бекір Аблаєв говорить про розвиток літератури та проведення літературних вечорів. Ще однією з ініціатив, що знайшли підтримку присутніх, є створення кримськотатарського аматорського театру. Навчальні курси корисних навичок, консультативна допомога у вирішенні питань, з якими стикаються кримчани в Києві, просто спілкування та дозвілля.

Але не лише це ставить на меті Q-HUB. Участь у формуванні нової кримської еліти і головна теза — повернення у Крим. У вільний Крим, який будувати та змінювати саме цим молодим людям. Адже питання про їхній вибір у цей непростий час може ставитися лише риторично — вибір вони уже зробили, вони тут, вони з Україною.

Поширити запис
Записано

verhovsky@svitlytsia.in.ua

Коментарів немає

Залишити коментар