Рубрики
ЗАГАЛЬНОДЕРЖАВНА УКРАЇНСЬКА ГАЗЕТА
 

Ще один крок у напрямку інтеграції

Прес-конференцію «Стратегія збереження та сталого розвитку культури, традицій та національного колориту та самобутності кримських татар» було проведено минулої п’ятниці в «Укрінформі». 

Заходи модерувала перший заступник міністра інформаційної політики України Еміне Джапарова. У вступному слові вона наголосила на тому, що сьогоднішня ситуація в Криму «абсолютно подібна» до такої 1990 року. Й тоді, як і тепер, національні громади не мали від влади жодного сприяння в справі задоволення своїх культурних потреб. І це стосується не тільки кримськотатарської людності – як приклад гостро сучасний, ораторка навела справу українського журналіста Миколи Семени, який потерпає від кримської «влади» просто зараз.
Представник Меджлісу кримськотатарського народу Ескендер Барієв наголосив на нагальності залучення освіченої кримськотатарської молоді до державного кадрового резерву. Це дасть змогу фахівцям набути живого досвіду державної служби, вони ж, зі свого боку, отримають можливість «допомагати керівникам міністерств і відомств інформувати про кримську специфіку…».
Перший заступник міністра культури України Світлана Фоменко висвітлила деякі тези з доповіді, що готується міністерством для засідання комітету ЮНЕСКО в Парижі наприкінці вересня.
Далі Еміне Джапарова відрекомендувала Есму Аджиєву – нового радника міністра культури. Есма Аджиєва розповіла про своє бачення поля діяльності на новій посаді і підтримала загальну тезу, що лунала в усіх виступах, – про нагальність зусиль щодо інтеграції кримськотатарської культури в загальноукраїнський культурний простір.
Наприкінці прес-конфе­ренції було досягнуто попередньої домовленості щодо робочої зустрічі фахівців обох міністерств з редакцією газети «Кримська світлиця» і керівництвом ДП «Національне газетно-журнальне видавництво» з метою розширення і поглиблення взаємодії.

Максим Дубов’яз

Поширити запис
Записано

merzhvinski@ukr.net

Головний редактор газети "Кримська світлиця"

Коментарів немає

Залишити коментар