Рубрики
ЗАГАЛЬНОДЕРЖАВНА УКРАЇНСЬКА ГАЗЕТА

«Світлиця» в Херсоні

Якщо Крим це орден на грудях планети, то Херсонщина – це та жовто-блакитна стрічечка, без якої він не втримався б на своєму місці. Цей край завжди був першим, приймаючи вимушених переселенців з Криму. Цей край став на заваді планам поширення кримського сепаратизму на материк. Херсонська область досі володіє Північним Арабатом — тією часточкою Криму, що не дісталася окупантам.

 

Херсон зустрів власного кореспондента усмішкою південного сонця, майже кримською погодою… та пропозицією видавати «Кримську світлицю» у Херсоні — що свідчить, наскільки близько сприймають херсонці все, що стосується Криму.

Раз на місяць у Херсонській обласній бібліотеці для юнацтва імені Бориса Лавреньова відбуваються збори клубу «Літерра». Це – об’єднання, яке згуртувало молодь, небайдужу до художнього слова, до книжки. У наш час, коли цікавість молодих до читання знижується, коли нові форми подачі інформації дещо потіснили звичну атмосферу бібліотек, працівники книгозбірні спільно з молодою «Просвітою» започаткували цей клуб з метою зацікавлення молодих людей (відвідують засідання клубу переважно студенти) не просто літературою, а розвитком особистості через гарну літературу, через власну творчість, розкриття талантів.

За філіжанкою запашної кави (а меценатом молодіжного літературного клубу є кав’ярня «Дон Марко») завсідники «Літерри» слухають цікаві розповіді про відомих письменників, про жанрові напрями сучасної літератури, про нові книжки херсонських — і не лише херсонських — авторів.

27 жовтня у клубі «Літерра» презентували нашу газету. Це було відкриття вже восьмого «сезону» літературного клубу. Для більшості тих, хто прийшов, знайомство з «Кримською світлицею» відбулося вперше. Раніше мало хто чув про цю газету, однак сьогодні, розділивши долю кримчан і опинившись «вимушеною переселенкою», «Світлиця» поволі стає справді всеукраїнською.

За цей чудовий літературний вечір дякуємо колективу бібліотеки імені Лавреньова та незмінній ведучій літературного клубу Юлії Майстренко.

Поширити запис
Записано

verhovsky@svitlytsia.in.ua

Коментарів немає

Залишити коментар