Рубрики
ЗАГАЛЬНОДЕРЖАВНА УКРАЇНСЬКА ГАЗЕТА

Ювілейні медалі «25 років незалежності України» кримським активістам

Ювілейна медаль «25 років незалежності України» – це відзнака Президента України, установлена для нагородження громадян за значні особисті заслуги у становленні незалежної України, утвердженні її суверенітету та зміцненні міжнародного авторитету, вагомий внесок у державне будівництво, соціально-економічний, культурно-освітній розвиток, активну громадсько-політичну діяльність, сумлінне та бездоганне служіння Українському народу.

Минулої п’ятниці Міністр з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Вадим Черниш вручив державні відзнаки за заслуги у становленні незалежної України та її цілісності представникам громадських організацій, які від самого початку включилися у вирішення цілого комплексу проблем, що виникли з моменту анексії Криму РФ.
«Ваша робота насправді неоціненна, а ваша боротьба за права та гідність людей, які втратили свої домівки, родини та роботу на сході країни і в Криму не завжди гідно оцінюється з боку держави. Ви не даєте владі замовчувати проблеми, прискорюєте ухвалення необхідних рішень настільки, наскільки можливо, працюєте над тим, аби кожен переселенець знав власні права і вмів їх обстоювати. Держава, наше міністерство кожному з вас висловлює щиру подяку. Впевнений, що спільно, завдяки консолідованим зусиллям ми зможемо подолати ті проблеми, які поки що існують», – зазначив міністр під час виступу.
Державну нагороду отримали: кримчанка Олександра Дворецька – голова правління Благодійного фонду «Схід-SOS», Олена Виноградова – головний юрисконсульт Благодійного фонду «Право на захист», Людмила Янкіна – координатор проектів Центру інформації про права людини, Сергій Мокренюк – співкоординатор Громадського руху «Євро­май­дан-Крим», член правління Громадської спілки «Координаційна рада організацій вимушених переселенців з Криму» і Таміла Ташева – голова правління Громадської організації «Крим-SOS». Нагородження прооходило у Міністерстві тимчасово окупованих територій.
«Мені неймовірно приємно отримати цю відзнаку. Це відзнака нашого руху «Євромайдан-Крим». Відзнака того, що діяльність кількох тисяч людей у Криму не є марною і допомагає нашій державі зростати», – сказав голова Громадської організації «Євромайдан-Крим» Сергій Мокренюк.
Серед нагороджених відзнакою Президента України є й ті, хто працює над кримською тематикою, зокрема Юлія Тищенко, голова ради громадської організації УНЦПД. Вона зокрема зазначила: «Звичайно хочеться подякувати, за цю нагороду. Я її розцінюю не стільки як свою відзнаку, а й тих людей, які мене оточують, з якими ми намагаємося працювати для того, щоб у Криму ситуація змінилася. Ми стараємось об’єк­тивно збирати інформацію, що стосується півострова: порушення прав людини, питання громадянства, освіти, тобто всі загрозливі речі, які є під час окупації Криму».
Також нагороду отримав кримський журналіст Микола Семена, проти якого російська влада порушила кримінальну справу через «заклики до порушення територіальної цілісності РФ».

Поширити запис
Записано

merzhvinski@ukr.net

Головний редактор газети "Кримська світлиця"