Рубрики
ЗАГАЛЬНОДЕРЖАВНА УКРАЇНСЬКА ГАЗЕТА
 

Правозахисники та громадські активісти просять захисту для кримчанина

Вранці 8 грудня в селі Серебрянка Роздольненського району Криму до будинку кримчанина, проукраїнського активіста Володимира Балуха вдерлися «співробітники ФСБ» Криму. Протягом чотирьох годин вони проводили обшуки в будинку Володимира та його матері. Під час цих дій «співробітники спецслужби» на горищі виявили 90 патронів і кілька тротилових шашок. Того ж дня Володимир Балух був позбавлений волі: після обшуку активіста затримали і доправили у слідчий ізолятор.

 

У зв’язку з цими подіями представники правозахисних та громадських організацій звернулися до Президента України, міністра закордонних справ України, Генерального прокурора України, а також прокурора Автономної Республіки Крим із заявою, в якій, зокрема, зазначено: «Група правозахисних та громадських організацій всерйоз стурбована ситуацією, що склалася у Криму, щодо грубих порушень прав людини, та звертається до вас із закликом посприяти в захисті громадянина України — відомого українського активіста Балуха Володимира, який систематично переслідується окупаційною владою Криму та якого було незаконно позбавлено волі на території окупованого півострова».

Активіста, як зазначають правозахисники, звинувачують в «незаконному зберіганні зброї та боєприпасів», йому загрожує позбавлення волі до 4 років.

«Кримінальне переслідування проти Володимира Балуха організовано саме через його відкриту позицію Українського громадянина, – йдеться у зверненні. – Російська Федерація вкотре грубо порушила норми ст.ст. 64-67 Женевської конвенції від 12 серпня 1949 року про захист цивільного населення під час війни, застосувавши норми свого кримінального законодавства на території Криму до громадянина України».

«Ми, представники правозахисних та громадських організацій, звертаємося до державних органів України з вимогою застосувати всі можливі правові, політичні, дипломатичні інструменти для звільнення громадянина України Володимира Балуха, – зазначено в заяві.

 

ДОВІДКОВО: Володимир Григорович Балух, громадянин України, 1971 року народження, фермер, який проживає у селі Серебрянка Роздольненського району Криму. Володимир відкрито і публічно висловлював свою громадянську позицію про те, що включення Криму до складу Російської Федерації є незаконним. В знак протесту він у березні 2014 року вивісив державний прапор України на даху свого будинку. Представники окупаційної влади неодноразово погрожували активісту та вимагали зняти прапор. Після того, як численні погрози не вплинули на публічну позицію Володимира, окупаційна влада перейшла до переслідування українця.

 

Інформація ІА «Голос Криму»

Поширити запис
Записано

merzhvinski@ukr.net

Головний редактор газети "Кримська світлиця"

Коментарів немає

Залишити коментар