Рубрики
ЗАГАЛЬНОДЕРЖАВНА УКРАЇНСЬКА ГАЗЕТА
 

Не дали й Медового Спаса відзначити…

Віруючі Української православної церкви Київського патріархату в селі  Октябрське (Кучук-Бораш) Первомайського району АР Крим не змогли потрапити у приміщення церкви, аби відзначити Медовий Спас: «Коли прийшли до церкви, то на дверях висів замок; богослужіння не відбулося», — розповіли парафіяни.

 

Вони також повідомили, що новий замок на дверях церкви з’явився за декілька днів до релігійного свята. Сільський «голова» Октябрського (Кучук-Бораш) Анатолій Данкевич заявив віруючим УПЦ КП, що приміщення їм уже не належить.  Проте люди запевняють, що це приміщення належить їм з 2002 року: «Ми отримали його за рішенням сільської ради, у зруйнованому стані. За 14 років наша громада вклала у це приміщення понад 300 тисяч гривень: зробили ремонт, встановили купол, паркан, оздобили церкву. І тепер це нам не належить…» – зазначили віруючі. Представники релігійної громади також зауважили, що події навколо церкви відбувалися у той час, коли в Первомайському районі проходили агітаційні заходи партії «Єдіная Россія» щодо виборів у Держдуму, де брали участь «віце-прем’єр» Криму Руслан Бальбек та «прокурор» Наталя Поклонська.

         «Це вже не перша спроба прибрати церкву, але досі віруючим вдавалось відстояти приміщення.  Більше того, навіть «голова» місцевої адміністрації у 2015 році звернувся до «голови» сільради, аби той не чіпав громади і не порушував у районі міжконфесійний спокій, який там завжди існував», — зазначив архієпископ Сімферопольський і Кримський Климент, коментуючи ситуацію навколо церкви.

Владика також зауважив, що минулого року він надав «голові» сільської ради всі копії документів, які підтверджують, що будівля, де розташована церква, належить релігійній громаді на законних підставах. «Ми маємо рішення сесії від 22 серпня 2002 року, в якому йдеться про те, що будинок на вулиці Івана Франка, 43 у селі  Октябрське передається для використання релігійній громаді УПЦ КП для реконструкції під храм Воскресіння Христового. Але вчора я дізнався, що протягом 2015-2016 років керівник «місцевої влади»  знову поставив це приміщення на баланс сільської ради. При цьому ані релігійна громада, ані настоятель храму не були про це повідомлені», — констатував владика Климент.

 

Поширити запис
Записано

bogenko@svitlytsia.in.ua

Коментарів немає

Залишити коментар