Рубрики
ЗАГАЛЬНОДЕРЖАВНА УКРАЇНСЬКА ГАЗЕТА
 

«Укрзалізниця» відмовилась передплачувати україномовні видання

З проханням посприяти поширенню україномовних періодичних видань у потягах Державне підприємство «Національне газетно-журнальне видавництво» зверталось до «Укрзалізниці»  неодноразово.

Відповідь на поставлені в інформаційному запиті запитання, який було надіслано до «Укрзалізниці», редакція газети «Кримська світлиця» чекала місяць з моменту відправлення.

 

В межах компетенції Публічне акціонерне товариство «Українська залізниця» відповіло:

           «До ПАТ «Укрзалізниця» надходило звернення від ДП «Національне газетно-журнальне видавництво» щодо закупівлі україномовних друкованих засобів масової інформації для розповсюдження у поїздах внутрішнього прямування. На жаль, відповідні витрати не передбачені у консолідованому фінансовому плані ПАТ «Укрзалізниця», – повідомив департамент інформаційної політики та зв’язків з громадськістю.

Відомо, що в поїздах «Інтерсіті» вже існує практика поширення друкованих видань у вагонах 1-го класу. Чому серед пропонованих видань наявні переважно російськомовні, і як результат україномовний продукт за таких умов не може на рівних конкурувати? На поставлене запитання «Укрзалізниця» відповіла: «Наразі у 1-му класі поїздів Інтерсіті+ поширюються журнал «Intercity magazine» та газета «Магістраль». Матеріали у журналі друкуються українською мовою, газета «Магістраль» виходить мовою оригіналу, але більшість матеріалів виходять саме українською мовою».

«Розповсюдження друкованих видань відбувається відповідно до укладених договорів видавців з вагонними дільницями, які обслуговують поїзди», – зазначили у департаменті інформаційної політики та зв’язків з громадськістю ПАТ «Укрзалізниця».

Відмовлено було таким україномовним виданням, як: газети «Кримська світлиця», «Культура і життя», журнали: «Музика», «Пам’ятки України», «Театрально-концертний Київ», «Український театр», «Українська культура».

 

ukr-druk-vid
Поширити запис
Записано

golub@svitlytsia.in.ua

Коментарів немає

Залишити коментар