Рубрики
ЗАГАЛЬНОДЕРЖАВНА УКРАЇНСЬКА ГАЗЕТА
 

Комітет НМПУ засуджує розповсюдження недостовірної інформації щодо ситуації у Криму на міжнародних майданчиках

Комітет Незалежної медіа-профспілки України категорично засуджує участь у щорічній конференції Бюро демократичних інститутів та прав людини ОБСЄ, яка наразі проходить у Варшаві, голови кримської організації Союзу журналістів Росії Андрія Трофімова та заявляє про розповсюдження ним недостовірної інформації щодо ситуації з кримським журналістом Миколою Семеною.

 

Зокрема, під час виступу на конференції Андрій Трофімов заявив, що у Криму ніхто не порушує права Миколи Семени і що «з журналістом усе нормально».

І це при тому, що днями захист Миколи Семени отримав листа від російської ФСБ, у якому слідчий у кримінальній справі журналіста не дозволяє йому залишати Крим, аби пройти лікування у Києві. Таким чином порушується право Миколи Семени на отримання якісної медичної допомоги, заявляють захист журналіста та громадські організації, які домагаються припинення цього кримінального переслідування.

Нагадаємо, що через кримінальне переслідування з боку російських спецслужб у журналіста погіршився стан здоров’я, якщо йому не надати кваліфікованої медичної допомоги, він може лишитися інвалідом.

Незалежна медіа-профспілка України долучилася до боротьби за припинення кримінального переслідування Миколи Семени та буде продовжувати це робити і надалі.

Також зазначаємо, що Андрій Трофімов очолює кримську організацію СЖР, яка була створена на півострові після березня 2014 року, то ж він є представником однієї зі сторін конфлікту між Україною та Росією і не може виступати на міжнародній арені як незалежний експерт. Так само неможливо вважати його оцінку ситуації зі свободою слова у Криму об’єктивною, оскільки його заяви відображають позицію кремлівської влади і не відповідають реальності.

Тому внесення подібних осіб у перелік учасників конференції Бюро демократичних інститутів та прав людини ОБСЄ та інших міжнародних інституцій ми вважаємо проявом неповаги до України та її громадян, які сьогодні страждають від репресій з боку російської влади.

З боку Союзу журналістів Росії делегування Андрія Трофімова до списку учасників конференції у Варшаві ми розцінюємо як провокативний крок, який потребує роз’яснень.

Поширити запис
Записано

merzhvinski@ukr.net

Головний редактор газети "Кримська світлиця"

Коментарів немає

Залишити коментар