Рубрики
ЗАГАЛЬНОДЕРЖАВНА УКРАЇНСЬКА ГАЗЕТА
 

Світ нарешті визначився

Минулий тиждень у світі пройшов під знаком Криму. 16 листопада Генасамблея ООН схвалила резолюцію про права людини в Криму. У ній Російську Федерацію вперше названо державою-окупантом. Резолюція підтверджує територіальну цілісність України та закликає Росію надати міжнародним правозахисним механізмам, насамперед Місії ООН з моніторингу за дотриманням прав людини в Україні, безперешкодний доступ у Крим з метою забезпечення моніторингу ситуації з правами людини, а також звертається до Управління Верховного комісара ООН з прав людини підготувати окремий тематичний звіт щодо ситуації на окупованому півострові.

 

Ухвалена резолюція також засуджує встановлення Росією в Криму її правової системи, що «негативно впливає на ситуацію з правами людини на півострові».

Нагадаємо, днем раніше, 15 листопада, Гаазький трибунал прирівняв анексію Криму до міжнародного воєнного конфлікту. Про це свідчить звіт прокурора Міжнародного кримінального суду Фату Бенсуди.

«Наявна інформація свідчить про те, що ситуація в межах території Криму і Севастополя рівнозначна міжнародному збройному конфлікту між Україною і Росією», – йдеться у звіті.

«Цей міжнародний збройний конфлікт почався не пізніше 26 лютого (2014 року), коли Російська Федерація задіяла особовий склад своїх збройних сил для отримання контролю над частинами території України без згоди уряду України», – заявив прокурор.

«Право міжнародних збройних конфліктів можна застосувати і після 18 березня 2014 року тією мірою, в якій ситуація на території Криму і Севастополя буде рівнозначна стану триваючої окупації», – йдеться в документі. У звіті наголошується, що визначення правомірності початкової інтервенції, яка спричинила окупацію, не потрібне.

Крім того, суд вважає, що право міжнародних конфліктів може застосовуватися не лише до Криму, а й до ситуації на сході України.

З приводу появи цього звіту вже пролунали висловлення багатьох українських політиків, громадських діячів і організацій. Зокрема, із заявою виступила Українська всесвітня координаційна рада. «УВКР вітає прийняття вказаного рішення Міжнародного кримінального суду як підтвердження вищим кримінальним судом світового товариства, що анексія Криму відбулась у результаті військової агресії Росії, – зазначається в документі. – В рішенні Міжнародного кримінального суду вказується на масові порушення прав людини й прав за етнічною ознакою, що мають місце в окупованому Криму».

В Українській всесвітній координаційній раді переконані, що «рішення Міжнародного кримінального суду будуть виконані, і Крим буде повернуто в Україну, а всі відповідальні за порушення норм міжнародного права рано чи пізно опиняться на лаві підсудних у Гаазі».

Водночас, як стало відомо, після оприлюднення даного звіту президент Росії Володимир Путін підписав розпорядження про вихід Росії з Римського статуту Міжнародного кримінального суду (МКС).

 

Фото з сайту «ZN.UA»

Поширити запис
Записано

svitlychanin@svitlytsia.in.ua

Коментарів немає

Залишити коментар