Рубрики
ЗАГАЛЬНОДЕРЖАВНА УКРАЇНСЬКА ГАЗЕТА
 

Владика Климент: «Треба захистити права і свободи українців у Криму»

З 10 до 14 жовтня у Страсбурзі пройшла осіння сесія Парламентської асамблеї Ради Європи. Серед питань порядку денного порушувалося й кримське питання. А серед української делегації присутнім був і архієпископ Сімферопольський і Кримський Климент.

 

«Сьогодні Кримська єпархія Української православної церкви Київського патріархату, українська освіта, українська культура, україномовний простір на теренах Криму під загрозою знищення», – заявив під час свого виступу Владика Климент. – «До 2014 року 11% населення Криму, а це близько 200 тисяч громадян, відносили себе до віруючих Української православної церкви Київського патріархату в Криму.

Українська православна церква Київського патріархату в Криму мала зареєстровані 52 релігійні установи. В штаті Кримської єпархії було 23 священнослужителя. Зараз у Криму залишилося 9 діючих релігійних громад, 8 священнослужителів». За словами архієпископа, починаючи з 2014 року, єпархія зазнає постійних переслідувань з боку нинішньої «кримської влади».

Проте «найболючішим ударом для кримчан є закриття 7 україномовних шкіл та близько 500 класів з українською мовою навчання. Місцеві чиновники насильно закривають україномовні школи і класи. Знищено найпрестижнішу україномовну школу-гімназію в м. Сімферополі, – зазначив Владика Климент. –  Окремої підтримки й захисту потребують журналісти, що висвітлюють правдиву ситуацію. Останній приклад цього – не випускають з Криму на лікування  відомого українського журналіста Миколу Семену».

Після викладу всіх фактів переслідувань кримських українців архієпископ звернувся до Організації Об`єднаних Націй та Організації з Безпеки співробітництва в Європі; до держав-гарантів цілісності України, які підписали Меморандум про гарантії безпеки у зв’язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї, – США, Великобританії та Росії, Франції та Китаю; до держав Європейського Союзу із закликом вжити рішучих заходів для захисту базових принципів прав і свобод українців у Криму.

«Вважаю актуальним і доцільним уже сьогодні вирішити питання на міжнародному рівні щодо негайного запровадження міжнародної місії для моніторингу прав людини та дискримінованих етнічних спільнот на Кримському півострові. Прошу розглянути на рівні міжнародних переговорів питання забезпечення прав та свобод українців Криму та питання функціонування Кримської єпархії Української православної церкви Київського Патріархату на півострові Крим», – звернувся до світової спільноти архієпископ Сімферопольський і Кримський Климент.

Поширити запис
Записано

svitlychanin@svitlytsia.in.ua

Коментарів немає

Залишити коментар