Рубрики
ЗАГАЛЬНОДЕРЖАВНА УКРАЇНСЬКА ГАЗЕТА
 

Зона терору і безправ’я?

Міністерство закордонних справ України висловлює рішучий протест у зв’язку з рішенням Верховного Суду Російської Федерації визнати законним рішення про визнання Меджлісу кримськотатарського народу екстремістською організацією та заборону його діяльності. Про це йдеться у заяві МЗС України.

         «Заборона вищого представницько-виконавчого органу кримськотатарського народу під надуманим приводом «боротьби з екстремізмом» є відвертим блюзнірством російської окупаційної влади над правами та інтересами кримських татар. …Розглядаємо таке цинічне рішення як прояв расової дискримінації. Це – прогнозований крок вищої судової інстанції Росії, який повністю узгоджується з нинішньою репресивною політикою Кремля, спрямованою на боротьбу з демократією і свободою та перетворення окупованого півострова у «сіру зону» терору і безправ’я», — йдеться у тексті заяви.

Дипломатичне відомство вимагає від Росії «негайного скасування цього нікчемного за своєю суттю й юридичною природою рішення і повного припинення утисків кримськотатарської спільноти в Криму».

Також МЗС України закликало міжнародних партнерів «активізувати дії на захист прав людини в окупованому Криму, у т.ч. щодо забезпечення безперешкодного доступу основних конвенційних і моніторингових механізмів міжнародних і правозахисних організацій для здійснення постійного моніторингу стану дотримання прав людини».

У заяві наголошується на тому, що Україна буде продовжувати доводити у судових інстанціях незаконність усіх дій Російської Федерації, пов’язаних з тимчасовою окупацією АР Крим та м. Севастополь, включно із рішенням про визнання Меджлісу кримськотатарського народу екстремістською організацією та заборону його діяльності.

 

 

Нагадаємо, 29 вересня у Києві на Майдані незалежності громадські організації, представники політичних сил, органів влади, міжнародних організацій, правозахисники взяли участь в акції на підтримку Меджлісу.

 

Інформація ІА «Голос Криму»

Поширити запис
Записано

merzhvinski@ukr.net

Головний редактор газети "Кримська світлиця"

Коментарів немає

Залишити коментар