Рубрики
ЗАГАЛЬНОДЕРЖАВНА УКРАЇНСЬКА ГАЗЕТА
 

Батьків не вибирають, так само і з Батьківщиною…

18 вересня 2016 р. у Гданську (Польща) український боксер із Сімферополя Олександр Усик у поєдинку з Кшиштофом Гловацьки здобув перемогу і виборов пояс чемпіона світу в першій тяжкій вазі за версією WBO. Вітаємо нового чемпіона з достойною і беззаперечною перемогою! Цей бій ще раз засвідчив, що сьогоднішній бокс – це вже не тільки спорт, бо він вийшов з поля власне спорту і підключився до конструювання інших сфер суспільного життя.

Уже очевидно, що сучасні спортивні змагання – це боротьба ідей, ідеологій, систем державного правління, національних інтересів і т. ін. Тепер кожна деталь у змаганнях, олімпіадах, рингах… має значно більше навантаження, ніж її первинне призначення. Сьогодні бій спортивних суперників сприймається як дещо більше, аніж змагання двох професіоналів. Кожен бій на рингу – це ще й боротьба рекламних кампаній, модельєрів, художників, шоуменів… Отже, ми дивимося не тільки бокс, бо за кадром на боксерському рингу змагаються ще й інші опоненти. Закадровий зміст особливо увиразнюється, коли на ринг виходять представники тих держав, стосунки яких, сказати б, сильно натягнуті. Тоді прапори, гімни країн, інші атрибути з національною символікою, що обов’язково фігурують в ході бою, набувають особливо виразного значення.

Значущість атрибутів боксерських боїв виразно демонструє і нещодавній бій. У Польщі вихід Олександра Усика на ринг супроводжувала пісня Кузьми Скрябіна «Сам собі країна». До цього бою наш чемпіон виходив під пісню «Їхали козаки» гурту «Тінь Сонця». У коментарі XSport О. Усик з цього приводу зазначив: «Ми – це країна, її відображення. Все, про що співається в пісні, – це і є ми. Кузьма чітко в своїх піснях говорив, що «ми – самі собі країна». Що ми робимо, те і є. Ось мені і сподобалася ця пісня. Я спілкувався з Олександром Пономарьовим, який зараз виконує цю пісню, і дружина, і мама Андрія дозволили мені виходити під цю пісню».

Також чемпіон додав, що оскільки пісня «Їхали козаки» гурту «Тінь Сонця» стала гімном збірної України на Євро-2016, вона вже не буде його візитівкою. У контексті цього бою й у світлі тих подій, що сьогодні відбуваються в Україні, текст обраної Олександром пісні набуває ще й іншого звучання, виконує роль не просто боксерської візитівки, а наповнюється символічним і повчальним підтекстом:

…Не твоя вина, що ти батька свого син,

А твоя біда – не вміти бути ним.

Не стидайся, то твоя земля,

Не стидайся, то Україна.

Добре там є, де нас нема,

Стань для батька нормальним сином…

Під час прес-конференції боксер подякував усім, хто приїхав до Польщі його підтримати, і зазначив: «Дружина була, брати були, Крим був. Я чув підтримку із залу». Фінальною ж крапкою цього дійства у Польщі став автограф нашого чемпіона з підписом «Сімферополь, Україна», який він залишив після поєдинку в Гданську (світлиною автографа поділився український консул у Польщі Лев Захарчишин на своїй сторінці у Facebook). Цей вечір боксу вчергове підкреслив незмінність громадянської позиції сімферопольця Олександра Усика. Усі атрибути, що супроводжували його бій, спрямовані на недвозначне розтлумачення: попри всі закиди, підкупи, погрози й утиски, я – українець. Тому бій у Польщі, слова й дії Олександра Усика, усі атрибути цього бою лише підтвердили однозначну позицію кримчанина, яку він висловив ще раніше: «Здоровий патріотизм у мене з дитинства. Я гордий, що народився на цій землі. І якщо ти представляєш цю країну десь, – ти повинен робити це з гордістю: ти тут народився, виріс, це твій прапор. Батьків не вибирають, так само і з Батьківщиною».

Поширити запис
Записано

samovidec@svitlytsia.in.ua

Коментарів немає

Залишити коментар