Рубрики
ЗАГАЛЬНОДЕРЖАВНА УКРАЇНСЬКА ГАЗЕТА
 

Питання перетину адміністративного кордону

Громадяни України мають право на вільний та безперешкодний в’їзд на територію Кримського півострова і виїзд з неї через контрольні пункти в’їзду-виїзду за умови пред’явлення документа, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України.

 

Закон України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус» визначає документи, функціональне призначення яких – посвідчувати особу та підтверджувати громадянство України:

–    паспорт громадянина України;

–    паспорт громадянина України для виїзду за кордон;

–    дипломатичний паспорт України;

–    службовий паспорт України;

–    посвідчення особи моряка;

–    посвідчення члена екіпажу;

–    посвідчення особи на повернення в Україну;

–    тимчасове посвідчення громадянина України.

Відповідно до Порядку в’їзду на територію Кримського півострова та виїзду з неї, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 4 червня 2015 року № 367, в’їзд та виїзд громадян України, які не досягли 16-річного віку, здійснюється через контрольні пункти за умови пред’явлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон або проїзного документа дитини у супроводі одного з батьків (усиновлювачів), опікунів, піклувальників або інших законних представників чи в супроводі інших осіб, уповноважених одним із батьків.

За інформацією Державної прикордонної служби України, у разі наявності дійсного за термінами дії проїзного документа дитини або паспорта громадянина України для виїзду за кордон з відомостями про дитину, яка слідує разом з батьками (законним представником) і вписана в паспорт батька або матері до 5 років (віком від 5 до 18 років з вклеєною фотокарткою), посадові особи Державної прикордонної служби України на підставі таких документів дозволяють в’їхати дитині у супроводі обох батьків у Крим та виїхати.

Якщо дитина слідує у супроводі одного з батьків, другий з батьків має надати нотаріально посвідчену згоду, де вказується:

–    хто дозволяє (громадянство, П.І.Б., число, місяць та рік народження батька/матері);

–    кому дозволяє супроводжувати (громадянство, П.І.Б., число, місяць та рік народження батька/матері);

–    кого дозволяє супроводжувати (громадянство, П.І.Б., число, місяць та рік народження дитини);

–    напрямок прямування (Автономна Республіка Крим або скорочено – АР Крим);

–    відповідний часовий проміжок перебування (дати з і до). До збігу терміну перебування має бути здійснений виїзд з Криму на материкову частину України.

У разі виникнення поточних питань громадяни завжди можуть звернутися на «гарячі лінії» Адміністрації Державної прикордонної служби України за тел.: (044) 527-63-63 або Азово-Чорноморського регіонального управління Державної прикордонної служби України за тел.: (0552) 46-72-19, 39-90-23, а також до Представництва Президента України в Автономній Республіці Крим за тел.: (0552) 49-59-39 чи за допомогою мережі Skype, обліковий запис  ppu_ark або надіславши лист на електронну адресу: predstavnytstvo.ark@gmail.com

 

arkhiv

Щодо можливостей отримання архівних довідок про депортованих осіб з території Криму в 40-і роки ХХ століття

 

Україна вживає необхідних заходів щодо гарантування прав і свобод людини і громадянина, передбачених Конституцією та законами України, міжнародними договорами, громадянам України, які проживають у Криму.

 

За інформацією Державної архівної служби України документи, на підставі яких можна отримати архівні довідки про депортованих осіб з території Криму в 40-і роки ХХ століття та перевірити відомості про таких осіб в архівних установах материкової частини України, представлені частково.

Зацікавлені громадяни можуть віднайти списки або відомості про депортованих осіб, скориставшись фондами низки установ:

–    Центральний державний архів громадських об’єднань України;

–    Центральний державний архів вищих органів влади та управління України;

–    Галузевий державний архів Служби безпеки України.

З питань отримання архівних довідок про депортованих осіб з території Криму в 40-і роки ХХ століття слід звертатися до Агентства «Узархів» при Кабінеті Міністрів Республіки Узбекистан (індекс 100043, місто Ташкент, вулиця Чиланзарська, 2, тел. +99871 277-24-25, факс +99871 277-13-35, електронна адреса: uzarchive@archive.uz, сайт: archive.uz).

 

Поширити запис
Записано

chornomorska@svitlytsia.in.ua

Коментарів немає

Залишити коментар