Рубрики
ЗАГАЛЬНОДЕРЖАВНА УКРАЇНСЬКА ГАЗЕТА
 

«Як дітям перетинати кордон між Кримом та материком»

Ганна Рассамахіна, юрист спеціалізованої громадської приймальні у справах Криму Центру громадянської просвіти «Альменда», розповіла про правила в’їзду та виїзду з Криму громадян України, а також про перевезення через кордон речей та грошей.

 

Виїзд з Криму

Дорослі, повнолітні громадяни України, які виїжджають з Криму на материкову Україну, можуть перетинати кордон за внутрішнім українським паспортом, а також за закордонним паспортом.

Якщо з Криму на материк їдуть громадяни України, які не досягли 16-річного віку, то вони випускаються з Криму у супроводі батьків або одного з батьків. Якщо дитина виїжджає з одним з батьків, то нотаріальна згода від іншого не потрібна.

Документом, який підтверджує право дитини на виїзд, може бути закордонний паспорт дитини або закордонний паспорт одного з батьків, в який вписана дитина та вклеєне її фото.

Якщо ви повідомляєте, що дитина виїжджає для оформлення закордонного паспорта, то у цьому випадку прикордонники вас пропускають, але із зобов’язанням, що ви оформите для дитини документ, адже з материкової України до Криму дитину пропустять тільки за наявності закордонного паспорта.

 

В’їзд до Криму

Дорослі, повнолітні громадяни України, також можуть перетинати цей адміністративний кордон за внутрішнім паспортом громадянина України. Вільно перетинати кордон можуть особи як зареєстровані в Криму, так і ті, які мають реєстрацію в інших регіонах України.

Для того, щоб провезти дитину, яка не досягла 16-літнього віку, з материка до Криму необхідно: по-перше, закордонний паспорт для дитини, або ж дитина повинна бути вписана у закордонний паспорт батьків, з якими вона перетинає кордон. Крім того, якщо у вас є проїзний документ дитини, виданий до 1 квітня 2015 року, ви можете провезти дитину за цим документом…

Якщо дитина їде з материкової України до Криму у супроводі одного з батьків, то тоді від іншого потрібна нотаріальна довіреність на проїзд дитини. Якщо дитина їде у супроводі інших осіб, то тоді від обох батьків потрібна нотаріально оформлена довіреність.

 

Важливо!

На практиці нерідко зустрічаються випадки, коли у дитини, яка не досягла 16-річного віку, немає закордонного паспорту громадянина України. У такому випадку перш ніж перетинати кордон, виїжджаючи з Криму в Україну, потрібно зателефонувати на «гарячу лінію» Державної прикордонної служби. Під час розмови з прикордонниками необхідно повідомити:

коли та через який пункт пропуску буде їхати дитина;

у супроводі кого з батьків виїжджатиме дитина;

вказати причину виїзду:  для отримання дитиною закордонного паспорту громадянина України.

 

Перевезення через адмінкордон речей та грошей

У січні 2016 року була прийнята Постанова Кабінету Міністрів № 1035, якою було заборонене комерційне постачання товарів до Криму та з нього. На сьогодні особи, які перетинають кордон з Кримом в обох напрямках, можуть везти з собою обмежену кількість речей та продуктів… Загальна вага продуктів не може перевищувати 50 кг та повинна відповідати переліку продуктів, які дозволено перевозити. Все, що не відповідає переліку та визначеній вазі, підлягає вилученню.

З перевезенням речей теж не все так просто. Перелік речей, які особа може везти з собою через кордон, регулюється ст. 370 Митного кодексу України. Цей перелік досить великий, але в ньому немає речей, які везуть з собою ті, хто залишає Крим, у зв’язку зі зміною місця проживання: меблі, посуд, побутова техніка тощо. Наразі легальної можливості перевезти ці речі через кордон немає.

Але є один варіант, щоправда, він достатньо затратний та довгий, — це відправка речей службою доставки до Росії, а вже звідти можна скористатися послугами служби міжнародної доставки і відправити речі до України.

Що ж до перевезення грошей, то тут діють ті ж правила, які діють при перетині  кордону України з іншими державами. Без письмового декларування з собою можна провозити суму, еквівалентну 10 тисячам євро. Курс євро рахується на момент перетину кордону. Якщо сума, яку ви перевозите, перевищує вищевказану (10 тисяч євро), то саме ця різниця і підлягає письмовому декларуванню. Якщо ця різниця буде не задекларована, то її можуть вилучити співробітники прикордонної служби. Якщо ж ваші гроші знаходяться на банківських пластикових картках, то лімітів тут немає.

 

Важливо!

В нотаріальній довіреності треба вказати, що дитина їде в Автономну Республіку Криму, якщо вказати в довіреності «кримський федеральний округ», то на українському кордоні вас не пропустять. Також  потрібно вказати термін перебування дитини в Криму.

 

Правозахисники створили пам’ятку для людей, які виїжджають або в’їжджають до Криму

Кримська правозахисна група поширила пам’ятку для людей, які виїжджають або в’їжджають до Криму.

«Оскільки до нас постійно звертаються кримчани і люди, які їздять в Крим, то ми підготували інформацію за їхнім запитом — відповіді на основні запитання», — підкреслила Ольга Скрипник на своїй сторінці у соціальній мережі.

У пам’ятці, зокрема, чітко вказано, хто має право перевіряти документи, що посвідчують особу. А це – працівники поліції, працівники Служби безпеки України, а також інші посадові чи службові особи, уповноважені на це законами.

Також громадські активісти чітко розписали, хто має право зупиняти транспортний засіб та оглядати його, хто має право проводити адміністративне затримання та затримання при підозрі у скоєнні кримінального злочину.

pamyatka_1 pamyatka_2

Поширити запис
Записано

rassamahina@svitlytsia.in.ua

юрист спеціалізованої громадської приймальні у справах Криму Центру громадянської просвіти «Альменда»

Коментарів немає

Залишити коментар