Рубрики
ЗАГАЛЬНОДЕРЖАВНА УКРАЇНСЬКА ГАЗЕТА
 

Як кримчанам отримати новий внутрішній паспорт?

З січня 2016 року в Україні почали оформлювати громадянам внутрішній паспорт з вбудованим електронним безконтактним чіпом, який у європейських державах називають ID-карткою.

 

«Громадяни України, які зареєстровані на території Кримського півострова, можуть реалізувати на материковій частині України своє право на отримання документів, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України. Кримчани є і залишаються громадянами України», — йдеться у повідомленні Представництва Президента України в АРК.

За інформацією Державної міграційної служби України, на першому етапі видачі ID-картки новий документ оформлюватиметься безкоштовно тим громадянам, які досягли 16-річного віку й отримують паспорт громадянина України вперше.

«Обов’язкової заміни старого паспорта громадянина України на документ нового зразка не передбачено і громадянам можна не поспішати із отриманням ID-картки. За досвідом європейських держав процес переходу на документи з вбудованим електронним безконтактним чіпом триватиме в Україні 4-5 років», — вказано у повідомленні.

Обладнанням для оформлення документів нового зразка оснащені 330 підрозділів Державної міграційної служби України, зокрема і в Херсонській області.

 

Для кримчан запровадили додаткові онлайн послуги

 

 

Державне агентство з питань електронного урядування України додатково запровадило ряд послуг, що на сьогодні можуть отримати онлайн і громадяни України, які проживають у Криму. Про це повідомляється на сайті Представництва Президента України в АР Крим.

 

Державна реєстрація актів цивільного стану

На порталі «Звернення у сфері державної реєстрації актів цивільного стану» мешканці Кримського півострова можуть записатися на прийом до відділів ДРАЦС, що розташовані на материковій частині України, у зручний для себе час, поставити запитання в онлайн режимі, а також подати заяви на реєстрацію актів цивільного стану.

 

Отримання інформації загального характеру

На порталі «Кабінет електронних сервісів» стала доступна послуга зустрічі з державними особами у форматі відеоконференції. Також є система пошуку законодавчих документів, база зразків (шаблонів) документів (договори, заяви, юридичні документи та інше).

 

Електронний суд

На порталі «Судова влада України» доступна інформація щодо стану розгляду судових справ, є можливість надіслати процесуальні документи електронною поштою учасникам судового процесу та судові повістки.

Також онлайн доступна інформація про Єдиний державний реєстр судових рішень, оприлюднення відомостей у справах про банкрутство, електронна торгівля – проведення онлайн аукціонів з продажу арештованого майна на порталі «СЕТАМ».

 

Інші державні реєстри

Державний реєстр речових прав на нерухоме майно: отримання інформаційної довідки; відомостей про зареєстровані речові права на нерухоме майно; попередня подача заяви про державну реєстрацію прав та їхніх обтяжень.

Реєстр громадських об’єднань,  державний реєстр друкованих ЗМІ та інформаційних агентств як суб’єктів інформаційної діяльності, єдиний реєстр громадських формувань, єдиний реєстр арбітражних керуючих, єдина база даних електронних адрес, номерів факсів суб’єктів владних повноважень. 

 

Замовлення витягу з Державного земельного кадастру

Послуга дає можливість отримати витяг про наявну реєстрацію земельних ділянок, незалежно від місця перебування особи. Замовлення витягу здійснюється через Публічну кадастрову карту, що розміщена на офіційному сайті Держгеокадастру.

 

Поширити запис
Записано

chornomorska@svitlytsia.in.ua

Коментарів немає

Залишити коментар